Почесні громадяни Харківської області

Звання "Почесний громадянин Харківської області" є найвищою обласною відзнакою, що присвоюється жителям Харківської області, регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток Харківського регіону у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівні.

Початок розділу

АНЦУПОВ Євген Михайлович (посмертно)

PDFДрукe-mail

20.01.1940 - 18.05.1995

Народився у с.Отказне В.-Олександрівського району Ставропольського краю.

Освіта вища. Навчався у Московському історико-архівному інституті, Харківському державному університеті ім.О.Горького. За освітою – історик.

Навчаючись заочно в аспірантурі Ленінградського державного університету, Анцупов Є.М. написав дисертацію «Марксистская методология истории: роль, место, объем и задачи», яку до захисту не прийняли, тому що в ній давалось підґрунтя неможливості настання комунізму у найближчі 250-270 років.

За результатами досліджень харків’янин Анцупов Є.М. передбачив, що керівництво СРСР почне війну у Афганістані та прийшов до висновку, що цей шаг буде роковим для держави.

У 1981 році його було заарештовано і засуджено за ч.1 статті 62 КК УРСР (антирадянська агітація і пропаганда) на 6 років позбавлення волі.

28 січня 1987 р. його комісовано за станом здоров'я (реабілітовано за сприяння міжнародних політичних кіл і особисто академіка А.Д. Сахарова). У тяжкому стані повернувся до Харкова. Згодом родина Анцупова отримала політичний притулок у Німеччині й оселилася у м. Франкфурт-на-Майні.

Висновком прокуратури Харківської області від 17.02.1992 року на підставі статті 1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» Анцупова Євгена Михайловича за обвинуваченням у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.62 КК УРСР, було реабілітовано.

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад