Конкурс міні-проєктів в рамках проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом

PDFДрукe-mail

Даний конкурс міні-проєктів проходить в рамках проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом. Метою проекту є розповсюдження ідей гендерної рівності і гендерної культури у Харківській області та на сході України.

Початок конкурсу: 18 грудня2019 р.

Останній термін подання заявок: 5 лютого 2020 до 18:00 за київським часом

Згідно з Індексом глобального гендерного розриву, який вимірюється Світовим економічним форумом, у 2018 році Україна обіймала 65 місце за гендерним розривом серед 149 країн, при тому що у 2006 році вона була на 48 місці. Хоча Україна ратифікувала Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW), вона підписала, але не ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція).

Не дивлячись на офіційно артикульовану гендерну рівність як національну ціль, у реальності гендерна дискримінація є широко розповсюдженим явищем в Україні. Гендерні норми визначаються вузькими рамками традиційних патріархальних поглядів та підсилюються ЗМІ і шкільними програмами. Збройний конфлікт, що продовжується на сході України, ще закріпив гендерні стереотипи, які описують чоловіків як захисників і героїв, а жінок як турботливих помічників, таким чином обмежують залучення жінок у розв'язання конфлікту.

Стійка гендерна нерівність в економічних можливостях і дискримінація обмежують доступ жінок до зайнятості і доходів, поглиблюють гендерні розриви у зайнятості і просуванні, ведуть до горизонтальної і вертикальної гендерної сегрегації на ринку праці. Жінки концентруються у традиційно «жіночих» професійних сферах, таких як освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, державне управління, адміністративні і підтримуючі послуги, які супроводжуються низьким рівнем винагороди.

Вертикальна сегрегація підштовхує жінок до зайняття нижчих позицій в організаційній ієрархії: чоловіки переважають серед топ-менеджерів, як в державному, так і приватному секторах економіки. Жінки виконують переважну більшість роботи по догляду і господарству, маючи при цьому обмежений контроль над активами і виробничими ресурсами.

В Україні зберігається гендернообумовлене насильство, при цьому 90 % випадків насильства відбувається проти жінок. Політична нестабільність і конфлікт мають значний вплив на гендерну рівність і положення жінок в країні.

Участь жінок у процесі прийняття рішень дуже низька. Так, серед депутаток Верховної Ради наразі близько 20% жінок (і це рекордна частка за всі роки української незалежності), середній рівень представництва жінок в міських радах – 18,1%, в обласних радах – 15%, серед голів ОТГ – 15,4%. Лише 20% бізнесів знаходяться під контролем жінок.

Загально визнаним є факт, що досягнення гендерної рівності є корисним не лише для жінок, а й для суспільства загалом. Так, згідно із заявою Генсека ООН, в результаті скорочення гендерного розриву в сфері зайнятості світовий ВВП може додатково зрости на 12 трлн дол. США до 2025 року. Збільшення долі жінок у владних структурах до 30% призводить до якісних змін у рішеннях, що приймається. Тому встановлення гендерної рівності є однією із цілей сталого розвитку. І Україні, щоб не залишатися на узбіччі світового розвитку, важливо робити кроки до гендерної рівності.

В межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» планується підтримати громадські ініціативи з просування гендерної рівності на сході України. Програма міні-грантів буде доступна для найбільш активних учасниць таучасників різних тренінгів і шкіл, які зможуть реалізувати власні проекти і стати лідерами та лідерками в організаціях і громадах.

Мета та завдання конкурсу заявок

Метоюданого конкурсу є вибір організацій та індивідів, які започаткують сталі громадські ініціативи з гендерних питань на сході України.

Завдання конкурсу:

 • надати можливість учасникам/цям програм ЦГК втілити у життя ідеї, що виникли;
 • сприяти створенню ефективних проєктних команд;
 • розвинути навички написання заявок та проєктного менеджменту;
 • створити сталі партнерства;
 • розповсюдити моделі роботи ЦГК на сході України.


У січні 2020 р. будуть проведені тренінги з написання заявок для потенційних аплікантів.

Очікувана тривалість гранту: 6 місяців. Очікувана дата початку гранту: 1 березня 2020 р.

Розмір гранту: Загальний обсяг фінансування для даного конкурсу становить 120 000 (сто двадцять тисяч) євро. Максимальне фінансування для організацій складатиме 5 тис євро, для індивідів – 1 тис євро.

Грантова заявка та процедура подання

Заявки подаються в електронному форматі на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . У темі повідомлення потрібно вказати наступне: Конкурс міні-грантів назва організації-заявника.

Всі матеріали та підтверджуючі документи подаються українською мовою. Повний пакет заявки має бути отриманий ХОГО «ХОГРЦ» не пізніше дати завершення конкурсу, вказаної на початку оголошення та має містити наступне:

аплікаційну форму, яку можна завантажити за посиланням
всі зазначені в аплікаційній формі документи
бюджет, форму якого можна завантажити за посиланням.
Заявка має містити підписаний відповідальною особою титульний аркуш.

Процес оцінювання заявки

Оцінювання заявки відбуватиметься в декілька етапів:

 • Оцінка відповідності аплікаційних заявок;
 • Повний розгляд заявок зовнішнім експертним комітетом та рекомендації для фінансування.

Критерії відповідності:

 • проєктна діяльність планується на території Харківської, Донецької та Луганської областей;
 • проєктна діяльність націлена на просування ідей гендерної рівності та гендерної культури;
 • апліканти мають бути учасниками/цями програм, тренінгів чи подій Центру гендерної культури.

Наявність додаткового фінансування є бажаним, але не обов'язковим.

Критерії оцінки:

 • націленість на просування ідей гендерної рівності та гендерної культури;
 • сталість проєкту;
 • інноваційність підходу;
 • реалістичність бюджету та його відповідність проєктній діяльності;

Важлива інформація

В межах даного конкурсу ХОГРЦ не може надавати гранти політичним партіям/силам та релігійним організаціям.
Неповні заявки, або подані після кінцевої дати розглядатись не будуть.
Подані заявки не підлягають поверненню
Заявникам буде повідомлено про результати розгляду їхньої заявки письмово електронною поштою.
Аплікаційна форма

Бюджет

Шановні аплікантки/ти! Повідомляємо, що для підвищення якості заявок протягом місяця, а саме 14 січня, 21 січня, 28 січня, 4 лютого, з 10.00 до 18.00 заплановані індивідуальні консультації з написання проєктних заявок. Для запису на консультацію та уточнення часу надсилайте лист-запит на електронну адресу Центру гендерної культури Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з зазначенням теми листа "Консультація". На консультацію необхідно підготувати конкретні питання по Вашому проєкту та частково заповнену заявку.

 

Джерело.

Обласний конкурс "Разом в майбутнє"

Нормативні документи конкурсу міні-проектів "Разом в майбутнє":

 1. Рішення Харківської обласної ради від 18 серпня 2011 року № 227-VI «Про запровадження обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад, затвердження Положення про нього та про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Харківській області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 15 вересня 2010 року № 1805-V (зі змінами)».
 2. Розпорядження голови обласної ради від 26 грудня 2017 року № 200 «Про утворення Конкурсного комітету обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», затвердження його персонального складу та визнання деяких розпоряджень голови обласної ради такими, що втратили чинність».

 3. Рішення Харківської обласної ради від 7 грудня 2017 року № 579-VІІ «Про затвердження Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад "Разом в майбутнє"».
 4. Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» (Додаток до рішення обласної ради від 7 грудня 2017 року № 579-VІІ).

Подати заявку на участь у конкурсі (онлайн)

Новини Центру розвитку громад


img_3302.jpg.1.jpg
Майбутні лікарі Харківщини обирали собі вакансію на Ярмарку
Середа, 05 лютого 2020 14:42
Другий Ярмарок вакансій для студентів, інтернів та випускників медичних вишів відбувся сьогодні у Харківському національному медичному університеті. У заході участь взяли перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов, віце-президент Асоціації, Детальніше...
med.jpg
17 закладів первинної медицини області презентують свої вакансії на Ярмарку
Вівторок, 04 лютого 2020 14:53
У середу, 5 лютого, у Харківському національному медичному університеті (фойє корпусу Б) відбудеться Ярмарок вакансій для студентів, інтернів та випускників медичних вузів. Захід проводиться в рамках виконання грантового проєкту «Ефективна первинна медицина в Детальніше...
tallin-gorod.jpg
Відкрито реєстрацію на участь у стаді-турі в Естонію для керівників ЦПМСД Харківської області
П'ятниця, 31 січня 2020 12:56
Проект «Ефективна первинна медицина в громаді» запрошує головних лікарів, директорів або їх заступників, завідувачів великих амбулаторій ( 7 +лікарів) центрів первинної медичної допомоги Харківської області взяти участь у навчальному турі до міст Таллінн та Тарту Детальніше...
Minregion.png
Мінрегіон запровадив онлайн платформу для конкурсного відбору проектів регіонального розвитку
Середа, 29 січня 2020 14:42
Міністерство розвитку громад та територій України запустило нову онлайн платформу для подання проектів у рамках «Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики України» (sectoral.minregion.gov.ua). Для участі у конкурсі заявник проекту подає через Детальніше...
12776.jpg
Увага! Тренінг для лідерів місцевих громад!
Вівторок, 28 січня 2020 10:52
Інструменти діалогу у виробленні ефективних рішень на рівні громади. Координатор проектів ОБСЄ в Україні підтримує розвиток і розширення української спільноти фахівців у сфері діалогу і пропонує лідерам місцевих громад взяти участь в одному з серії тренінгів Детальніше...
H-oblastі.JPG
Відкрито реєстрацію заявок на обласний конкурс «Разом в майбутнє»
Вівторок, 21 січня 2020 13:29
Сьогодні розпочинається реєстрація заявок на участь в обласному конкурсі мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» 2020 року. Метою Конкурсу є сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст та об’єднаним територіальним громадам Харківської Детальніше...
logo-rg.jpg
Добробут, благоустрій та культурна спадщина громад у цифрах мініпроєктів
Понеділок, 20 січня 2020 16:04
Із 303 реалізованих у минулому році обласних мініпроєктів найбільше –261 стосувалися добробуту та розвитку громад. Втілено також 33 проєкти в межах номінації «Благоустрій та охорона довкілля», 9 – у сфері історико-культурної спадщини та розвитку туризму. Сьогодні Детальніше...
133741.jpg
Посольство Німеччини надає фінансову підтримку мікро-проєктам технічного співробітництва
Вівторок, 14 січня 2020 12:38
Посольство Німеччини в Україні щороку надає підтримку обмеженій кількості мікропроектів, які спрямовані на поліпшення умов життя вразливих верств населення. Йдеться про проекти, що реалізовуються протягом короткого терміну, як правило до трьох місяців. Необхідне Детальніше...
12776.jpg
Конкурс міні-проєктів в рамках проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом
Понеділок, 13 січня 2020 10:59
Даний конкурс міні-проєктів проходить в рамках проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який фінансується Європейським Союзом. Метою проекту є розповсюдження ідей гендерної рівності і гендерної культури у Детальніше...
ukrai.jpg
Нові грантові пропозиції для громад Харківщини
Субота, 11 січня 2020 14:52
У 2020 році громади Харківської області можуть скористатися міжнародною технічною допомогою, взявши участь майже у тридцяти програмах та проєктах, що сприятимуть розвитку сільськогосподарської галузі, медицини, науки, енергоефективності, енергозбереженню, Детальніше...
80300602566936407200814316826066545016832n.jpg
Майже чотириста мешканців Солоницівки безкоштовно перевірили своє здоров’я
Середа, 18 грудня 2019 10:11
У смт. Солоницівка пройшов Ярмарок здоров'я. Протягом заходу чотириста дорослих та дітей змогли безкоштовно пройти різноманітні дослідження та отримати важливу інформацію про стан свого здоров'я. За словами організаторки заходу, виконавчої директорки Детальніше...
12776.jpg
Конкурс для громад на отримання грантів з підвищення енергоефективності
Четвер, 12 грудня 2019 17:28
Міста та об'єднані територіальні громади запрошуються до участі у конкурсі на отримання грантів для підтримки впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності громадських будівель. Грантове фінансування надається в рамках угоди, що укладена між Deutsche Gesellschaft Детальніше...
7898974529920725741581873175533681464836096n.jpg
Лозівщина у повній мірі реалізувала 16 проєктів-переможців обласного конкурсу
Середа, 11 грудня 2019 15:33
Перебуваючи з робочою поїздкою у Лозівському, районі голова Харківської обласної ради, президент Асоціації Сергій Чернов оглянув виконані роботи в рамках реалізації мініпроєкту розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», щодо забезпечення дозвілля людей Детальніше...
img_4061.jpg.4.jpg
Кращих літераторів відзначено на Харківщині
Вівторок, 10 грудня 2019 09:40
Сьогодні в обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся вечір пам’яті з нагоди 83-річчя О.С.Масельского. Друзі, рідні та колеги згадували Героя України, Почесного громадянина Харківської області, народного губернатора. А також у рамках Детальніше...

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад