Сергій Чернов: Європейську Хартію місцевого самоврядування треба не лише повністю імплементовати у вітчизняне законодавство, але й у повсякденне життя наших громадян

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування, що відбулися у Верховній Раді України. Сергій Чернов звернувся до парламентарів від імені самоврядних органів України. 

Він насамперед привітав з професійним святом тих, «хто безпосередньо і щоденно працюючи з людьми, робить внесок у становлення народовладдя, розвиток демократії та громадського суспільства в Україні».

 «У 2014 році ми з моїми колегами, котрі працюють у місцевих радах, вітали початок реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спрямованої на децентралізацію. А також приведення вітчизняної системи муніципального управління до європейських стандартів. Реформи, на яку чекали роками.

 Через п’ять років маємо очевидні позитивні зрушення та важливі здобутки. У певний час це дозволило назвати децентралізацію реформою №1. Що не менш важливо, ми отримали значний власний вітчизняний досвід реалізації реформи», – сказав Сергій Чернов.

 Маючи за плечима таку практику, наголошує Сергій Чернов, слід говорити не тільки про здобутки, а й визначити конкретні перспективи розвитку реформи та виклики, на які треба знаходити відповіді, щоб цей процес продовжувався та був успішним.

 Тож, він тезисно звернув увагу представників рад всіх рівнів, народних депутатів, а також всіх, від кого залежить перебіг реформи та майбутнє українського самоврядування, на першочергові завдання:

 «Наступного року мають відбутися місцеві вибори. До того, мають бути завершені окремі процеси, передбачені реформою та розв’язані деякі невідкладні задачі, пов’язані з її реалізацією. У свою чергу це означить перехід до другого етапу реформи.

 А саме.

 Завершити процес формування спроможних громад шляхом добровільного об’єднання. При тому що, через процедуру укрупнення пройшли понад 4,5 тисячі громад, утворено більше 1 тисячі ОТГ, майже 6,4 тисячі громад залишаються необ’єднаними.

 Провести реформування районного рівня, передовсім, укрупнення районів із збереженням інституту самоврядування».

 Публічна влада, зазначає Сергій Чернов, призначена для того, аби служити людям. Від того, як на місцях буде вибудована система надання послуг, залежить наскільки люди почуватимуться комфортно, і наскільки прагнутимуть жити в громаді.

 Європейська Хартія місцевого самоврядування, яку Україна ратифікувала у 1997 році, має не лише повністю бути імплементована у вітчизняне законодавство, але й у повсякденне життя наших громадян.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...