Сергій Чернов: Реформування державного управління - актуальний пріоритет країн Східного партнерства

Виступаючи в якості представника України в Бюро Конференції місцевих і регіональних влад країн Східного партнерства (CORLEAP), Сергій Чернов говорив про нарощування потенціалу в місцевому, регіональному та державному управлінні країн СП. Ключова роль, за його словами, в цьому процесі відводиться реформуванню державного управління.

 Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, зокрема зазначив:

 «У Щорічних оглядах економічного зростання ЄС підкреслюється зв'язок між якістю державного управління та економічними умовами, а також здатність державного управління стимулювати продуктивність, конкурентоспроможність і зростання.

 Відповідно до Звіту про реалізацію Європейської політики сусідства за 2017 рік, недоліки забезпечення верховенства закону, корупція, а також слабкий адміністративний потенціал і відсутність підзвітності чиновників зберігаються в багатьох країнах, перешкоджаючи економічному та політичному розвитку».

 У зв'язку з цим, констатує Сергій Чернов, діяльність Комітету регіонів ЄС (КР)/Конференції регіональних і місцевих органів влади країн Східного партнерства (CORLEAP) зосереджена на наданні підтримки в проведенні адміністративних реформ і децентралізації в країнах Східного партнерства (СП), а також на зміцнення статусу місцевих і регіональних органів влади та органів самоврядування.

 Встановлено пріоритет - нарощування інституційного потенціалу державних органів і ефективне державне управління на місцевому та регіональному рівнях.

 Очікуваним результатом, зазначає Сергій Чернов, повинно стати підвищення якості послуг, що надаються місцевими органами влади населенню і підприємствам, а також посилення підзвітності місцевої влади та раціональне управління державними фінансами.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...