«Безпечна громада»: фахівці розпочали підготовку Національної концепції

В Києві стартувала робота з підготовки Національної концепції «Безпечна громада». 1 вересня відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки проекту відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України.

Співголови робочої групи – В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, та Ігор Бондаренко, заступник Міністра внутрішніх справ України, окреслили першочергові завдання, які матимуть істотне значення для змістовності майбутнього концептуального документу та чіткого плану його реалізації.

Важливо, що над документом працюватимуть фахівці з питань розвитку громад, громадської безпеки, цивільного захисту — практики та науковці, експерти неурядових організацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Співголова міжвідомчої робочої групи В’ячеслав Негода зазначив, що першочергово фахівці мають виробите спільне розуміння поняття «безпечна громада». Від цього залежатимуть всі складові документу – від мети, принципів, інструментів створення безпечної громади до очікуваних результатів та критеріїв оцінювання рівня безпеки громади і джерел фінансування реалізації завдань.

Співголова Ігор Бондаренко поінформував, що вже за місяць робоча група має запропонувати проект Національної концепції на розгляд Уряду. А до кінця 2022 року - розробити та прийняти стандарт «Безпечна громада», запровадити порівняльний індекс безпечності громад та рейтинг безпечності громад. Планується і запровадження в 2023 році відзнаки МВС і Мінрегіону «Безпечна Громада України».

Нагадаємо, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголошував на важливості напрацювання національного документу, який передбачатиме втілення безпекових потреб кожної громади, враховуючи її особливості та специфіку сказав.

«Децентралізація» продовжить стежити за підготовкою Національної концепції «Безпечна громада» та інформуватиме про результати.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...