8 законопроектів, важливих для розвитку та відновлення громад (інфографіка)

Минулий, 2022 рік мав стати роком зростання спроможності територіальних громад. У планах Верховної Ради було багато розвиткових законопроектів, які вдосконалювали діяльність органів місцевого самоврядування у децентралізованій системі.

Війна ці плани зламала. Розгляд більшості законопроектів довелося відкласти. Але неймовірні зусилля і героїзм українського народу, наших збройних сил і місцевих лідерів вселяють надію, що цей рік буде роком перемоги, початком відновлення і розвитку.

Ми поцікавилися у Мінрегіоні, які з вже зареєстрованих у Парламенті законопроектів у Міністерстві вважають пріоритетними і сподіваються на їх прийняття найближчим часом.

«Дійсно, через російську агресію у 2022 році замість зростання спроможності і розвитку уся Україна й кожна окрема громада змушені були працювати в умовах повномасштабної війни. Зрозуміло, що з 24 лютого від Парламенту і Уряду всі очікували швидких й ефективних рішень, які б допомогли людям, бізнесу, громадам, державі мобілізувати зусилля, встояти, вижити, підтримати усіх, хто цього потребує. На цьому був основний акцент в перші місяці війни. Зараз наш опір став більш системним. З’являється можливість повернутися до розгляду деяких важливих для місцевого самоврядування законопроектів, відкладених через війну. Так, минулого тижня Верховна Рада прийняла довгоочікуваний закон, який удосконалює порядок укладання договорів про співробітництво громад. Сподіваємося, що й інші потрібні для розвитку і відновлення громад рішення не забаряться», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

 

* за матеріалами сайту "Децентралізація"

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...