02 травня Парламент України схвалив в другому читанні та в цілому проект Закону України про службу в органах місцевого самоврядування (реєстр. №6504).

 02 травня 2023 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№ 6504 від 05.01.2022).

«Один з найбільш масштабних законопроектів в сфері місцевого самоврядування за цю каденцію! Проект важливий як для реформи децентралізації, так і для євроінтенрації в сфері публічної служби», - прокоментував Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

Основними новелами законопроекту є:

  • Захист працівників та гарантований нижній показник зарплати.
  • Прозора процедура конкурсного відбору.
  • Прозоре кар'єрне зростанні та робота основана на KPi.
  • Деполітизація процесів управління.
  • Прозорість та обов'язок оприлюднення премій.

Як повідомлялося, з січня цього року за участі експертів та представників місцевого самоврядування відбулася низка засідань робочої групи з обговорення законопроекту, записи яких можна переглянути на ютуб-каналі Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Нагадаємо також, що нову редакцію законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування» №6504 Верховна Рада прийняла за основу 16 листопада 2022 року.

У серпні 2022 року Рада Європи надала в цілому позитивний висновок до законопроекту. На думку міжнародних партнерів, цей законопроєкт - важливий крок на шляху до гармонізації положень державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, його прийняття покращить поточну ситуацію.

Більше новин про законопроект.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...