Органи місцевого самоврядування для ЗСУ

Як повідомив Народний Депутат України Дмитро Микиша, сьогодні зареєстрували два законопроєкти, якими дозволяємо органам місцевого самоврядування надавати фінансову та матеріальну підтримку сектору безпеки і оборони у період дії воєнного стану.
Ця законодавча ініціатива надійшла безпосередньо від ОМС, адже вже зараз частина з них хоче закуповувати та передавати захисникам та захисницям все необхідне, але справедливо побоюється, інша частина вже це робить, але також не в захваті від перспективи можливих проблем із аудиторською та податковою!
Саме тому додали в перехідні положення, що ця норма діє на всі закупівлі для сектору безпеки і оборони, що здійснили ОМС починаючи з 24.02.2022 року.
Є ще один важливий момент: для реалізації цих норм та оперативних дій місцевого самоврядування для виділення коштів для наших оборонців, повертаємо норму про можливість проведення засідань місцевих рад онлайн. Ця норма діяла під час карантину і була відмінена разом із Постановою Кабміну про скасування карантину в Україні наприкінці червня. Зараз ми пропонуємо дозволити збиратися дистанційно на період дії воєнного стану та 30 днів після його завершення чи скасування!
Із законопроєктами можна ознайомитися за посиланнями:
9559 від 04.08.2023 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у період дії воєнного стану https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42406
9560 від 04.08.2023 Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підтримки органами місцевого самоврядування сектору безпеки та оборони https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42404
 
Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...