Рада Європи: Реєстр рішень місцевих рад — це європейська практика, яка зміцнює самоврядування

Запровадження Єдиного державного реєстру актів місцевого самоврядування в Україні - це не просто про цифровізацію, це про відповідальне врядування, прозорість і впевнене наближення до стандартів Ради Європи.


Висновок Ради Європи, підготовлений Центром експертизи багаторівневого врядування, підтверджує: реєстр відповідає положенням Європейської хартії місцевого самоврядування та є кроком у бік сучасної європейської практики адміністративного нагляду.

Висновок був наданий на офіційне прохання заступника Міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна та народного депутата України, голови підкомітету з питань адмінтерустрою та місцевого самоврядування Віталія Безгіна.

Що рекомендує Рада Європи?

Запроваджувати Реєстр можна і потрібно, але з урахуванням принципів:

  • автоматичності публікації - жоден орган не має права блокувати чи затримувати оприлюднення;
  • технічної простоти - публікація не повинна перевантажувати громади ресурсно;
  • пропорційного нагляду - обсяг і частота контролю мають залежати від важливості рішень, а не від легкості доступу до них;
  • відповідності GDPR - жодних публічних персональних даних без фільтрації.

У підсумку - Реєстр не лише не загрожує місцевому самоврядуванню, а навпаки, підсилює його, спрощуючи законний адміністративний нагляд і водночас підвищуючи публічну підзвітність.

Підтримка більшості асоціацій

Варто зазначити, що три з чотирьох всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування підтримують запровадження Реєстру.
Окрема позиція однієї з асоціацій — це нормальна частина демократичної дискусії, але вона не може і не повинна блокувати необхідний для країни крок уперед.

Час переходити від дискусій до дій

Усі інсинуації, політичні маніпуляції та страхи навколо Реєстру варто залишити в минулому. Замість гри в політичний пінг-понг - час відкривати нову сторінку європейського управління.

Єдиний реєстр - це:

  • гарантія законності рішень місцевих рад;
  • виконання індикаторів Ukraine Facility;
  • підвищення прозорості та довіри до органів місцевого самоврядування;
  • фундамент для сильної, сучасної держави.

Настав час не боротися з уявними загрозами, а зробити те, що реально підсилює громади.

Реєстр - це не про контроль, це про впорядковану довіру.

Приєднані файли:
* за матеріалами сайту "Децентралізпція"
Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...