Всеукраїнський круглий стіл «Муніципальна реформа в Україні: проблеми та перспективи» з нагоди Дня місцевого самоврядування

Сьогодні у дистанційному режимі відбулася наукова дискусія серед науковців та практиків місцевого самоврядування щодо сучасного стану, проблем і перспектив муніципальної реформи в Україні, а також щодо регіоналізації як однієї з перспективних моделей децентралізації публічної влади в межах європейської інтеграції України.

 В заході взяли участь близько 30 стейкхолдерів з Києва, Чернівців, Дніпра та Харкова -  вчені, практики, представники органів публічної влади, громадських організацій, а також докторанти, аспіранти, студенти та інші здобувачі вищої освіти.

 Перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов виступив з промовою на тему: «Субрегіональний рівень місцевого самоврядування: актуальні проблеми».

 Організаторами Круглого столу виступили Кафедра конституційного і муніципального права юридичного и факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна спільно з Науково-дослідним інститутом державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України.

 Круглий стіл пройшов в рамках реалізації проекту Модуль Жана Моне «Європейські стандарти місцевого самоврядування та регіональна політика ЄС» за фінансової підтримки Виконавчої агенції з освіти, аудіовізуалізації та культури Європейської Комісії ЄС.

 Учасники круглого столу закликали народних депутатів України й центральні органи влади дослухатися до пропозицій науковців та практиків, які спрямовані на вдосконалення правового забезпечення реформи з децентралізації та підвищення спроможності територіальних громад, а відтак – покращення рівня життя кожного громадянина нашої держави.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...