Сергій Чернов: Нове районування вимагає термінового врегулювання законодавчої бази

Про це президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов сказав у коментарі Суспільному після того, як Верховна Рада ухвалила рішення про ліквідацію та утворення районів, яким на Харківщині замість 27 створюється 7 нових районів.

 «Найголовніше і найскладніше наразі питання -наведення ладу в повноваженнях: треба терміново внести зміни в законодавство, в закон про адміністрації, про органи місцевого самоврядування в Бюджетний і Податковий кодекси. Щоб кожен рівень влади мав необхідні ресурси, які б забезпечували надання відповідних послуг», - говорить Чернов.

 За його словами, першим етапом у реорганізації має бути врегулювання законодавства та зміна виборчого процесу.

 «Не можна гаяти жодної хвилини, адже рішення — це навіть не 50%, це тільки початок шляху, а після цього необхідно ухвалювати багато нормативних документів, рішень на місцях. Знаходити компромісні варіанти в багатьох питаннях: і в передачі майна, і фінансового ресурсу, і в забезпеченні кадрами тощо»,- сказав голова облради.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...