Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Чотири з половиною тисячі відвідувачів побували у Музеї місцевого самоврядування Харківщини

Два роки працює ММСХ у знаковій для Харкова споруді – Держпромі. 4 вересня 2015 року він розширив музейний простір України і став єдиним подібним закладом на Слобожанщині.

Загалом в  нашій державі створено два таких музеї – у Харкові й Дніпрі. Маленький колектив орієнтується у своїй екскурсійній та виставковій роботі на різновікових гостей – від дошкільнят до людей поважного віку. Головний акцент – на спілкуванні із школярами, студентами, молодими громадськими активістами, а також тими, хто нині працює в радах різного рівня. Налагоджена співпраця з провідними вищими навчальними закладами Харківщини, зокрема, каразінським, юридичним, медичним, педагогічним університетами, Харківським регіональним інститутом державного управління та іншими. Знаходять цікаве для себе в музеї студенти-іноземці, які тільки почали знайомство з Україною і  Харковом.

Чотири виставки  за два роки (серед них – всеукраїнський конкурс з міжнародною участю «Ми сильні з прапором своїм») мали позитивний резонанс. Музейна книга відгуків зафіксувала враження гостей з різних областей України, а ще – Польщі,  Італії, Німеччини, Автрії, Франції, Індії і Канади. Приємно, що оглядати місто і туристи, й ті, хто приїхав до нас у справах, часто починають саме з ММСХ.

Історичні квести, музейні ігри привертають увагу школярів і студентів до минулого й сьогодення геополітично складної  території, розширюють їхнє уявлення про міста-побратими Харкова і партнерські контакти області з Німеччиною, Польщею, Грузією та іншими європейськими країнами.

 Музейні виставки  стали спільними проектами не тільки з науковими бібліотеками, громадськими організаціями, національно-культурними товариствами, а й Національним природним парком «Дворічанський», новими територіальними громадами.

 Зараз готується виставка, приурочена до Дня Харківської області, яка створена 1932 року. Її назва -  «ОДНОДУМЦІ  КРАЮ  СВОГО (керівники Харкова початку ХХ ст. і 1970-х років)». Вона запланована як перша експозиція із серії музейних розповідей  про діячів місцевого самоврядування різних епох.  Ключовими словами для старту обрані «будівництво» і «транспорт».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...