Загальні збори Асоціації відбулися сьогодні у Будинку рад

Збори провів президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

У роботі зборів взяли участь перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов, перший заступник голови Харківської обласної ради Віктор Коваленко, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, керівники департаментів та управлінь, а також керівництво АТ «Харківобленерго», ПрАТ «Харківенергозбут», ПАТ «Харківгаз» та ТОВ «Харківгаз збут».

Звертаючись із вступним словом до учасників зборів Сергій Чернов зазначив, що «реформа децентралізації повинна бути продовжена. І наше сьогоднішнє завдання – усім об'єднатися навколо, щоб і надалі продовжувати впроваджувати ефективну регіональну політику, збільшувати можливості органів місцевого самоврядування. У першу чергу, забезпечувати ці можливості законодавчо та підсилювати їх ресурсами для виконання їх повноважень».

Голова обласної ради зазначив, що на черговій сесії обласної ради необхідно прийняти зміни до Перспективного плану формування територій громад області: «Виважено подивіться на цю ситуацію, бо після жовтня, за рік до виборів до органів місцевого самоврядування, вибори до громад призначатися не будуть», - акцентував він.

Він повідомив також, що на червень заплановано проведення форуму місцевого самоврядування у Києві з тим, щоб ще раз обговорити стан впровадження реформ та сьогоднішні виклики.

Так, у ході сьогоднішнього засідання учасники зосередяться на аспектах впровадження енергоефективної політики в області. Зокрема, разом з керівництвом компаній «Харківобленерго», «Харківенергозбут», «Харківгаз» та «Харківгаз збут» обговорюватимуться питання взаємодії місцевих рад з постачальниками електричної енергії та побутового газу.

«Хотів би, щоб дискусія сьогодні була конструктивною, - достатньо часу виділено на обговорення реалізації енергоефективної регіональної політики, взаємодії між органами місцевого самоврядування, постачальниками житлово-комунальних послуг та обласними організаціями. Бо наразі, особливо там, де наразі йде переформатування органів місцевого самоврядування, створюються об'єднані територіальні громади, змінюються юридичні адреси та правонаступність, - виникає багато напружених питань. Нам необхідно віднайти формулу взаєморозуміння й конструктивної роботи, щоб вирішити ці проблеми і напрацювати дорожню карту співпраці органів місцевого самоврядування та підприємств-постачальників послуг», - сказав Сергій Чернов.

Учасники розглянули низку важливих для місцевого самоврядування питань, зокрема впровадження енергоефективної регіональної політики, питання взаємодії місцевих рад із постачальниками електричної енергії та побутового газу. Схвалили звернення до Верховної Ради України щодо скасування правових норм стосовно обмеження кількості строкових трудових договорів для керівників загальноосвітніх закладів та навчально-наукових інститутів та до Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо попередження, профілактики та розкриття фактів умисного пошкодження об'єктів телекомунікаційної інфраструктури в Харківської області.

Окрім того, були заслухані результати конкурсу міні-грантів у рамках проекту ЄС «Ефективна первинна медицина в громаді».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...