Асоціація обговорила можливість запровадження електронного квитка на приміських і міжміських автобусних маршрутах

Питання пільгового проїзду є актуальним та наболілим. Його підіймають громадяни як під час особистих зустрічей, так й у листах до обласної ради. Так, нещодавно, під час робочої поїздки голови Харківської обласної ради Сергія Чернова на Кегичівщину до нього звернулись місцеві мешканці з проханням сприяти вирішенню цього питання.

Держава визначила, що фінансування перевезення пільгового контингенту має здійснюватись за рахунок місцевих бюджетів, тож стало за необхідне розробити максимально зручний механізм компенсації пільгового проїзду транспортним підприємствам.

За словами керівників місцевих рад, на місцях не проти компенсувати вартість проїзду своїх мешканців, але як визначити реальні витрати перевізників?. Хто скаже, що скільки саме коштує перевезення пільгових категорій громадян у тому чи іншому районі, або окремому населеному пункту?

«Розуміючи необхідність реформування транспортної галузі, Департамент вийшов з пропозицією вперше в Україні на приміських і міжміських автобусних маршрутах, а також у приміському залізничному транспорті запровадити систему обліку перевезень пасажирів – електронний квиток. Це забезпечить прозору систему обліку пасажирів та дозволить вести фактичний персоніфікований облік пільгових поїздок», - зазначив начальник управління з питань транспортної інфраструктури, торгівлі і фінансових ресурсів Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської облдержадміністрації Володимир Наконечний.

Впровадження відповідної системи обліку пасажирів має відбутися еволюційним шляхом - з поступовим переходом від паперових до новітніх електронних технологій оплати проїзду пасажирів. Це сприятиме забезпеченню стабільного функціонування і створення матеріально-технічного підґрунтя для подальшого розвитку транспортної мережі шляхом впровадження новітніх технологій і створення умов для залучення додаткових інвестицій в автомобільно-залізничну галузь.

Крім цього, побудова автоматизованої системи «Електронний квиток» надасть можливість ввести у Харківській області європейську систему оплати транспортних послуг.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...