Навчальні заходи

У Харківському районі відбувся черговий семінар-практикум для голів місцевих рад

Сьогодні у приміщенні Харківської районної ради пройшов семінар-практикум для голів місцевих рад, на якому зібралися голови сільських, селищних, міських та районних рад Вовчанського, Дергачівського, Зміївського та Харківського районів. Загалом близько 100 осіб.

 

Питання, які були розглянуті:

«Бюджетне законодавство України: виконання бюджету 2011 року, особливості формування бюджету 2012 року»;
«Запровадження з 2012 року обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад»;
«Адміністративна відповідальність: повноваження органів місцевого самоврядування»;
«Запобігання корупції в органах місцевого самоврядування»;
«Про практику управління майном територіальних громад сіл, селищ, міст та спільною власністю територіальних громад району»;
«Практика застосування та виконання деяких положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».
«Проблеми земельного законодавства. Земельна реформа»;
«Організація роботи органів місцевого самоврядування»;
«Деякі форми взаємодії щодо висвітлення поточної та нормотворчої діяльності місцевих рад».


Відкрили семінар виконавчий директор Асоціації Тітов М.І., голова Харківської районної ради Третяк М.В. та голова Харківської районної державної адміністрації Збукар В.П.

Як вже свідчить досвід проведення семінарів, багато запитань у слухачів виникає навколо теми бюджетних та земельних відносин. Не було виключенням і сьогоднішнє навчання.

Крім практичних запитань, до лекторів надходили й пропозиції щодо вдосконалення законодавства.

Як зазначив перший віце-президент - виконавчий директор Асоціації Тітов М.І., після проведення семінару у м. Балаклея, на підставі таких пропозицій, Асоціацією було порушено питання невідповідності вартості послуг за внесення до автоматизованої системи реєстрації державного акта на землю і самої земельної ділянки для різних категорій землевласників.

Від Асоціації були направлені відповідні звернення до управління Державного земельного кадастру у Харківській області.

Давидов В.В., заступник начальника управління Державного земельного кадастру – начальник відділу обліку земель підтвердив, що звернення Асоціації в управлінні було ретельно проаналізовано та Кабмін нещодавно ухвалив відповідну постанову. Як результат - майже удвічі зменшена вартість таких послуг для громадян, які отримали держакти на землю до 2006 року, коли ще не було автоматизованої системи реєстрації земельних ділянок.

Це дуже позитивна новина не тільці з боку вирішення самої проблеми, а й з боку того, що при проведенні заходів, Асоціацією крім виявлення та донесення до влади проблем територіальних громад, вже пішов процес їх реального вирішення, у тому числі за участю органів виконавчої влади.

Як завжди порадували слухачів вичерпною інформацією з питань боротьби та профілактики корупції та практичних аспектів у роботі місцевих рад головний редактор газети «Місцеве самоврядування» - Козіна В.В., та юрист-аналітик газети «Місцеве самоврядування» -Шипилова Ю.О.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...