Навчальні заходи

Відбувся черговий семінар-практикум для голів місцевих рад

Богодухівського, Валківського та Нововодолазького районів. Семінар організовано Асоціацією разом з Харківською обласною радою та Валківською районною радою.

Участь у заході взяли близько 60 сільських, селищних та міських голів, секретарів рад.

Як і завжди, відповідно до затвердженої навчальної програми, учасники заслухали інформацію від представників виконавчої влади, юристів та інших досвідчених фахівців про земельні відносини, про особливості реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Було обговорено реформу місцевого самоврядування та правові аспекти євроінтеграції України.

Серед інших питань, слухачі семінару ознайомилися з практикою Харківської обласної ради та деяких районних рад щодо документообігу, підготовки проектів рішень та розпоряджень, практикою участі територіальних громад у програмах, конкурсах, грантах, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування.

З доповідями виступили перший віце-президент - виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, віце-президент Асоціації, голова постійної комісії облради з питань бюджету Людмила Немикіна, начальник управління обласної ради з юридичних питань, природокористування та земельних відносин Дмитро Бабенко, начальник відділу держаної землевпорядної експертизи ГУ Дерземагенства у Харківській області Богдан Криницький, в.о. начальника відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби ГУ юстиції у Харківській області Євгеній Ломака, радник президента Асоціації Олег Михайлов, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Сергій Клименко.

У заході взяли участь голова Валківської райради Юрій Яцина та голова райдержадміністрації Едуард Юрченко.

Учасники семінару наголошували, що існує ціла низка проблем, пов’язаних з обслуговуванням казначейських рахунків.

«Вже напрацьовані відповідні пропозиції з приводу проблеми проходження коштів так званого другого кошику. Вони передані на рівень Мінфіну, Мінрегіону та Кабміну. Є надія, що до нас прислухаються. В проекті внесення змін до Бюджетного кодексу ці пропозиції враховані. Ми переконані, що допоможе нам, зокрема, у здійсненні співфінансування міні-проектів обласного конкурсу «Разом у майбутнє». До речі, пропозиція Асоціації щодо проведення платежів без перевірки КРУ коштів у сумі до 300 тис. грн., та внесення відповідних змін до постанови Кабміну № 65 враховані. Ми з дня на день чекаємо рішення Мінюсту», - пояснила Людмила Немикіна та закликала керівників місцевих рад надавати свої пропозиції до Асоціації органів місцевого самоврядування.

Під час обговорення питань земельних відносин, учасники семінару звернули увагу керівництва Асоціації на відсутність інформування органів місцевого самоврядування щодо рішень, ухвалених державними реєстраторами. Також йшлося про доцільність повернення функції реєстрації на базовий рівень, тобто до сільрад.

За словами першого віце-президента Асоціації Миколи Тітова, усі пропозиції та ідеї, які пролунали семінарі-практикумі, потребують ретельного аналізу та вивчення. Вони будуть відпрацьовуватись Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

Всі учасники отримали пакети документів до яких увійшли методичні рекомендації щодо підготовки землевпорядної документації, новітнього законодавства та особливостей підготовки звернення до європейського суду з прав людини та зразки документів, які стосуються роботи рад.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...