Навчальні заходи

Проблеми представництва інтересів місцевих рад у судах обговорили у Будинку рад

Круглий стіл на тему «Проблеми представництва інтересів місцевих рад у судах», участь у якому взяли представники юридичних підрозділів та керівники виконавчих апаратів місцевих рад області, відбувся за організації Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Модератором заходу став депутат обласної ради, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов.

Спікерами ж виступили голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська; керуючий Партнер Адвокатського об'єднання «РУХ» В'ячеслав Ус; радник Асоціації з правових питань, секретар Антикорупційного центру Асоціації, правознавець Олег Михайлов; керуючий справами виконавчого апарату Харківської обласної ради Сергій Клименко.

«Тут зібралися фахівці, від яких, без перебільшення, залежить майбутнє наших рад в частині правового захисту територіальних громад. З огляду на положення абз.2 пп.11 п.16.1 «Перехідних положень» Конституції з 1 січня 2020 року представництво органів державної влади та місцевого самоврядування в судах здійснюватиметься виключно прокурорами або адвокатами, - зазначив Микола Тітов. - Тому потрібно зрозуміти як діяти у ситуації, що склалася, та що робити штатним юристам виконавчих апаратів органів місцевого самоврядування».

«Це наша спільна проблема і спільне завдання – знайти рішення, мінімізувавши можливі ризики та помилки. Сьогоднішній круглий стіл – можливість для усіх нас обмінятися думками та віднайти рішення, завдяки якому ми зможемо належним чином захищати інтереси територіальних громад», - додав він.

Так, у ході обговорення представники юридичних підрозділів виконавчих апаратів місцевих рад висловили своє бачення можливого вирішення цього питання.

Підбиваючи підсумки, Микола Тітов зазначив, що пропозиції з вирішення зазначеної проблеми прийматимуться від громад області до 20 серпня, потім вони будуть опрацьовані робочою групою та винесені на загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...