Навчальні заходи

Вивчення практики організаційного та інформаційного забезпечення роботи місцевих рад

відбулося сьогодні на семінарі-практикумі для керуючих справами виконавчих апаратів, керівників організаційних відділів, відділів по роботі з громадськістю та ЗМІ районних, міських рад та ОТГ.

Відкрили навчальний захід перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов та керуючий справами виконавчого апарату Харківської обласної ради Сергій Клименко.

Як зазначив Микола Тітов, тема семінару обрана президентом Асоціації, головою обласної ради Сергієм Черновим не випадково, так як в умовах змін у законодавстві, інформаційне забезпечення діяльності рад повинно робиться не тільки за бажанням, як раніше, а й обов'язково - на вимоги законів. Що стосується організаційної роботи, то тут завжди є багато питань, які потребують висвітлення та удосконалення.

«Ми запросили для виступів не тільки фахівців, але й запропонували вам самим поділитися власним досвідом» - сказав Сергій Клименко при відкритті семінару.

У розділі «Практика інформаційного забезпечення роботи місцевих рад» виступили з інформацією Володимир Дягілев, начальник відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ Харківської обласної ради та Катерина Яресько, завідувач кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного університету ім. Семена Кузнеця, які розповіли про специфіку організації роботи із засобами масової інформації, у тому числі офіційними веб-сайтами, тонкощами використовування соціальних мереж й інших майданчиків для висвітлення роботи ради та її депутатського корпусу.

Досвідом використання інтернет-ресурсів та взагалі - ЗМІ поділилися Юрій Яцина, заступник голови Валківської районної ради (як адміністратор веб-сайту районної ради), Ірина Михайлик, начальник загального відділу виконавчого комітету Мереф'янської міської ради та Інна Ніколаєнко, спеціаліст I категорії виконавчого комітету Дергачівської міської ради.

З практичною інформацією у розділі «Організаційне забезпечення роботи місцевих рад» виступила Ольга Бондаренко, начальник Управління з організаційних питань діяльності Харківської обласної ради. Вона розкрила багато питань, від рекомендацій до змісту регламентів місцевих рад, роботи з депутатами, до організації роботи та проведення сесій.

З інформацією про організаційну роботу апаратів рад різних рівнів виступили Сергій Стасєв, керуючий справами виконавчого апарату Харківської районної ради, Людмила Макаренко, заступник Чугуївського міського голови – керуючий справами виконавчого комітету та Ольга Бреславська, начальник загального відділу Малоданилівської селищної ради.

Окрім того для учасників семінару виступила віце-президент Асоціації, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна, яка оглянула ряд законопроектів, які стосуються місцевого самоврядування та знаходяться на розгляді Верховної Ради України. Людмила Немикіна звернулася до присутніх з пропозицією брати активну участь у вивченні цих законопроектів та звертатися до Асоціації у разі виникнення зауважень та доповнень до їх змісту, щоби разом відстоювати інтереси місцевого самоврядування.

Учасники навчального семінару-практикуму висловили вдячність Асоціації за можливість спілкування з колегами та отримання методичних матеріалів і зразків документів, які потрібні для поточної роботи місцевих рад.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...