Центр інформаційно-методичної і правової допомоги та розвитку громад

Метою роботи Центру є сприяння сталому розвитку місцевого самоврядування та відновлення територіальних громад Харківщини.

Центр розміщується за адресою у Харкові: майдан Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд.


Новини, події Центру:


 

Визначено переможців обласного конкурсу «Разом в майбутнє»

Голова Харківської обласної ради Артур Товмасян провів засідання Конкурсного комітету обласного конкурсу проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє», де були оголошені найкращі ініціативи громад.

«Вітаю переможців обласного конкурсу «Разом в майбутнє»! За результатами оцінювання комісії найкращими визнано 31 проєкт. Усі вони спрямовані на вирішення проблем у громадах і охоплюють усі важливі сфери, - сказав Артур Товмасян. – Дуже приємно, що ініціативи наших громад знайшли шлях до реалізації. Впевнений, не варто зупинятися на досягнутому, потрібно рухатися тільки вперед. Для обласної ради завжди на меті підтримка людей у їх прагненні до розвитку територій, створення комфортних умов життя та оновлення інфраструктури».

Цього року у конкурсі дві номінації. Перша категорія учасників – сільські, селищні, міські ради – ініціатори спільних проєктів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад. Друга категорія – громадські організації та спілки – ініціатори проєктів у партнерстві з органами місцевого самоврядування, іншими громадськими організаціями, структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій, науковими установами, державними підприємствами.

«За результатами конкурсу за І категорією відібрано 14 проєктів, за II - 17. Загальна сума, необхідна для їх реалізації, - 46 млн грн, з яких 25 млн грн - обсяг фінансування з обласного бюджету, 20,5 млн грн - з місцевих, кошти конкурсантів – 0,3 млн грн, фінансування партнерів – 0,2 млн грн», - розповіла заступник голови Конкурсного комітету, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна.

Як повідомила секретар конкурсного комітету Олена Мороз, за рахунок реалізації проєктів у 2021 році зокрема планується: провести капітальний та поточний ремонти 5 медичних закладів, придбати 21 одиницю медичного обладнання, закупити в реабілітаційний центр 7 тренажерів, придбати 2 легкових автомобіля для центрів первинної медикосанітарної допомоги, створити центри розвитку та дозвілля, відновити 2 спортивних майданчики, придбати 4 автобуси, облаштувати приміщення Центру надання адміністративних послуг, упорядкувати полігон твердих побутових відходів, придбати контейнери та улаштувати майданчики для роздільного збору сміття тощо.

Реалізацію проектів планується розпочати вже у квітні. Оргкомітет відібрав у Харківському районі 9 проєктів, у Лозівському - 7, у Чугуївському - 6, Богодухівському - 4, Красноградському та Куп'янському районах по 2 проєкти та Ізюмському – 1.

Як зазначив президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутат обласної ради Сергій Чернов, за десять років існування конкурсу було реалізовано більше 2 тисяч проектів.

«Разом в майбутнє» - успішний проєкт, який повинен лише удосконалюватися відповідно до вимог сучасності. Завдяки конкурсу громади не тільки вирішують локальні завдання соціально-економічного напрямку, але й вчаться правильно писати проекти і потім залучати кошти міжнародної технічної допомоги», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо, у 2021 році всього на участь у конкурсі зареєструвалися 66 проєктів.

Переможці обласного конкурсу проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє» у 2021 році.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...