Центр інформаційно-методичної і правової допомоги та розвитку громад

Метою роботи Центру є сприяння сталому розвитку місцевого самоврядування та відновлення територіальних громад Харківщини.

Центр розміщується за адресою у Харкові: майдан Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд.


Новини, події Центру:


 

Міські громади запрошуються до конкурсу з впровадження муніципального енергоменеджменту

З 12 жовтня 2020 року Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» відкриває конкурс заяв для зацікавлених міських громад, в рамках якого буде відібрано 32 партнери, що, зокрема, отримають підтримку у впровадженні муніципального енергоменеджменту (МЕМ).

Партнери Проєкту отримуватимуть підтримку у вигляді навчальних заходів, індивідуальних консультацій та регулярних візитів підтримки. Інтегрований підхід до енергоменеджменту опанують не тільки спеціалісти, відповідальні за енергоменеджмент, а також представники керівництва та політичного рівня, співробітники та керівники департаментів, які відповідають за будівлі.

У рамках компоненту розповсюдження муніципального енергоменеджменту (МЕМ), Проєкт планує надати підтримку малим та середнім містам та міським ОТГ у впровадженні МЕМ та проведенні енергоефективних заходів, опираючись на значний досвід отриманий у рамках попереднього Проєкту «Енергоефективність в громадах II» (EEIM II), в рамках якого, зокрема, було успішно впроваджено МЕМ у 20 містах по всій Україні. Окремі учасники Проєкту EEIM II також виступатимуть у ролі менторів для міст, що стануть партнерами Проєкту, та поділяться власним вдалим досвідом впровадження МЕМ.

Ключові напрямки в яких міста та міські ОТГ зможуть отримати підтримку в рамках Проєкту:

  • впровадження муніципального енергоменеджменту (MEM);
  • створення та вдосконалення організаційних структур та процесів;
  • впровадження стратегічного енергетичного планування у найактивніших містах;
  • сприяння міським інвестиційним заходам з метою підвищення енергоефективності;
  • комунікація та підвищення обізнаності.

Участь у Проєкті можуть взяти міські громади, які мають не менше 20 громадських будівель, що знаходяться у власності (або в операційному управлінні) громади міста, та кількістю населення не менше 45 000 та не більше 200 000 осіб (допускаються невеликі відхилення). Детальну інформацію про конкурс заяв, умови та критерії відбору можна знайти у документі нижче.

Якщо Ви хочете дізнатися більше, то існує можливість приєднатися до інформаційних вебінарів у зручну для вас дату 15 або 16 жовтня. Також, 20, 27 жовтня та 3 листопада буде проведено сесії питання-відповідь у форматі вебінарів. Кількість місць на кожному заході обмежена (до 250 учасників). Після реєстрації Ви отримаєте посилання на вебінар за день до його початку.

Реєстрація на інформаційні вебінари про Проєкт та подання заяв за посиланням.

Посилання для подачі заяв та детальна інформація щодо умов і термінів – в Інструкції за посиланням.

Переконайтеся, що ваше місто оформить заявку і, таким чином, матиме можливість бути залученим до співпраці в новому Проєкті підтримки!

Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії об'єднав в собі досвід попередніх проєктів «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», «Енергоефективність у громадах II» (EEIM II) та «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». Таким чином, Проєкт надає підтримку та співпрацює з Міністерством розвитку громад та територій України (Мінрегіон) та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) у трьох сферах діяльності: рекомендації щодо законодавства та впровадження реформ, розповсюдження муніципального енергоменеджменту в Україні та розробка кваліфікаційних можливостей з посиланням на енергоефективність для професіоналів та службовців.

 

Джерело

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...