Сергій Чернов: Форс-мажорні ситуації – не перешкода, а додатковий стимул для реформи місцевого самоврядування

Підсумки реформи місцевого самоврядування та децентралізації на Харківщині у 2018 році підбивали під час круглого столу, який відбувся у Центрі розвитку місцевого самоврядування. Участь у заході взяли президент Асоціації голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, перший віце-президент - виконавчий директор Асоціації Микола Тітов, віце-президент Асоціації Олег Чернобай, координатор Центру розвитку громад Галина Пронькіна.

 Основні стейкхолдери реформи говорили про перебудову районного рівня задля створення ефективної моделі управління; про стандарти надання послуг та реалізацію секторальних реформ. Кращі практики та напрацювання розглядалися у контексті підвищення спроможності об'єднаних територіальних громад.

 У вступному слові Сергій Чернов наголосив на важливості аналізу проміжних результатів реформи та інформування громадськості:

 «Зустріч у сьогоднішньому форматі необхідна. Бо тут зібралися першопрохідці - люди, які особисто, разом зі своїми командами подолали шлях реформи. Хочу зупинитися на декількох загальнодержавних меседжах, що стосуються, безумовно, і нашого регіону та висловити свою точку зору за окремими напрямками.

 Думаю, ніхто не сумнівається у тому, що реформа є ефективною. Більше того, переконаний, жодна об'єднана територіальна громада на Харківщині не скаже, що рішення було неправильним, чи не додало організаційних та фінансових можливостей».

 Третя теза, на якій акцентував Сергій Чернов, стосувалася того, що муніципальна практика децентралізації випереджає нормативно-законодавче забезпечення. Це значною мірою перешкоджає новоствореним громадам у повній мірі розкрити свої можливості.

 Серед пріоритетних завдань, виділених головою облради, забезпечення повсюдності місцевого самоврядування, а також законодавчий супровід реформи, що забезпечить уникнення дублювання повноважень. «Так, на сьогоднішній день існує конкуренція компетенцій в багатьох районах, особливо там, їх території повністю поглинені ОТГ, яких у державі вже 18», - сказав Сергій Чернов.

 Голова обласної ради також зазначив:

 «Належу до тих людей, які не поділяють таку точку зору, що якась форс-мажорна ситуація може бути перепоною у реалізації реформи. Навпаки, вважаю, чим більші виклики – тим помітніший темп реалізації й тим глибші зміни мають бути. Адже на територіях, де реформа працює, демонструється сталий економічний розвиток, дієвість влади й ефективне запровадження кращих вітчизняних практик».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...