Народні депутати продовжують напрацювання норм, спрямованих на підтримку й розширення прав громад, а також їхній розвиток, - Олена Шуляк

Верховна Рада працює над цілою низкою законопроєктів, які спрямовані на розвиток і підтримку наших громад, а також розширення їхніх прав. Українці повинні мати законодавчі підстави брати активну участь в усіх процесах, що спрямовані на відбудову й розвиток регіонів.


Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Ми нещодавно у першому читанні прийняли законопроєкт №6319 щодо самоорганізації населення. В Україні діє відповідне законодавство, але воно було ухвалене в 1993 році, а його норми застарілі й дуже заплутані. Ми вирішили спростити всі ці процедури. Крім того, ми хочемо, щоб мешканці міст об’єднувалися і брали більш активну участь у різних питаннях розвитку міста. Це можуть бути проєкти від створення скверу до реалізації публічного простору. Такі об’єднання можуть отримувати кошти з місцевого бюджету для реалізації відповідних проєктів, потрібних у конкретному місці: районі, кварталі чи невеликій громаді», - розповіла парламентарій.

За її словами, на порядку денному ВР є ще один важливий законопроєкт, який стосується участі українців у голосуванні з використанням «Дії» за проєкти Фонду регіонального розвитку.

«Ми зараз також вносимо зміни до законодавства, щоб на розподіл коштів із Фонду регіонального розвитку впливали безпосередньо громадяни. Вони зможуть віддавати за той чи інший проєкт свої голоси через «Дію». Це стосується зареєстрованих ВПО й постійних жителів громад. Люди зможуть взяти активну участь у голосуванні, і тут точно ані чиновники, ані народні депутати не вирішуватимуть за місцевих жителів, який проєкт буде реалізований», - зазначила політикиня.

Вона додала, що в Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування триває робота, щоб усе заплановане до повномасштабного вторгнення було реалізоване

«Попри воєнний стан ми продовжуємо роботу. Зокрема, парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт, що стосується служби в органах місцевого самоврядування. У цій сфері в Україні працює понад 115 тисяч людей, і ми посилили їхній захист, а також зробили прозорою процедуру нарахування премій місцевими чиновниками. Крім того, запроваджені прозорі механізми відбору на службу в органах місцевого самоврядування», - розповіла народна депутатка.

Вона зазначила, що відповідне законодавство не лише наводить лад в органах місцевого самоврядування, сприяє розвитку громад, а й наближає нас до європейських стандартів, оскільки відповідні норми працюють в усіх країнах ЄС.

* за матеріалами сайту "Децентралізація"

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...