Делегація представників територіальних громад – підписантів Угоди Мерів Харківської області взяла участь у конференції високого рівня у Львові

10 та 11 травня у Львові відбулася конференція високого рівня «Угода мерів в Україні: працюємо разом над зеленим відновленням», в якій взяла участь делегація Харківської області у складі представників територіальних громад – підписантів Угоди мерів Лозівської, Ізюмської, Первомайської, Чугуївської громад та виконавчого апарату Харківської обласної ради.
У форумі взяли участь понад 175 представників інституцій ЄС, національних органів влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування та інших зацікавлених сторін з України та інших країн.
Перший день конференції був присвячений питанням реалізації Угоди в Україні, основні проблеми та бар’єри, з якими стикаються міста-підписанти під час повномасштабної війни. Представники від громад ділилися своїми досягненнями. Також було окреслено перспективи підтримки ЄС для українських громад у контексті післявоєнного відновлення, Зеленої угоди та інших європейських ініціатив.
В тематиці по відновленню та реконструкції України щодо посилення співпраці на місцевому рівні взяли участь Народні депутати України Олена Шуляк, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Віталій Безгін, голова підкомітету з адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Також у роботі панелі взяли участь Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Анна Замазєєва та Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа-Масі Наєм, представники Асоціації міст України, міські голови.
Змістовна дискусія велася на панелі з питань фінансування муніципальних проєктів щодо викликів та можливостей, на якій виступили народні депутати, представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України співробітники з питань енергоефективності Європейської комісії.
В рамках другого дня конференції учасники взяли участь у засіданні Муніципальної координаційної платформи з розвитку, що покликана сприяти діалогу громад та органів влади у питаннях клімату та енергії. Робочу версію методології щодо розробки місцевих енергетичних планів презентував заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Бутенко разом з командою підтримки реформ.
Не менш важливим питанням, яке розглядалося в ході конференції це - теперішні кліматичні умови та способи екологічної економії енергії. Учасники відвідали об’єкти у Львові, де вже впроваджені способи екологічного збереження енергії: завод механіко-біологічного перероблення ТПВ, міську станцію компостування органічних відходів. В КП «Львівводоканал» ознайомилися з проєктом із будівництва біогазу для когенерації та проєктом із рекультивації Глобинського полігону ТПВ.
Довідково: Угода Мерів
Угода мерів (УМ) – наймасштабніший у світі рух щодо клімату та енергії. Ініціатива поєднує тисячі місцевих органів влади, які добровільно доєднались задля досягнення цілей ЄС щодо клімату та енергії. Наразі рух налічує понад 11,000 місцевих та регіональних органів влади в 55 країнах. Потужний всеохоплюючий рух, який технічно та методологічно підтримується спеціалізованими офісами УМ.
Започаткована в Європейському Союзі в 2008 році, Угода Мерів поширилася й на інші регіони по всьому світу. Глобальна ініціатива Угода Мерів сьогодні використовує досвід, накопичений за останнє десятиліття у Європі та за її межами, і спирається на ключові чинники успіху ініціативи: її управління знизу-вгору, багаторівневу модель співпраці та орієнтовану на результат структуру.
Українські муніципалітети завжди демонстрували лідерство в ініціативі Угода мерів. На сьогодні майже 300 українських громад приєдналися до цього кліматичного руху та розробили 180 Планів дій, спрямованих на вирішення енергетичних та кліматичних проблем. Підписанти УМ в Україні зобов’язалися скоротити викиди CO2 на понад 25 мільйонів тон на рік, що еквівалентно понад 1 трильйону дерев, які необхідно висадити для поглинання еквівалента викидів CO2.
Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...