Законопроект про оновлення державної регіональної політики може бути прийнятий одразу в цілому

Проект Закону про оновлення державної регіональної політики в умовах відновлення регіонів та територій від наслідків повномасштабної збройної агресії проти України (№9241) варто прийняти в першому читанні за основу та в цілому.

Таку рекомендацію Верховній Раді України надав парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.


На сайті Комітету йдеться, що метою законопроекту є створення правових підстав для оновлення Державної стратегії регіонального розвитку України, що матиме наслідком аналогічне оновлення регіональних стратегій та стратегій територіальних громад.

Під час розгляду законопроекту у парламентській залі, Комітет пропонує врахувати такі пропозиції:

  • центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної регіональної політики, надається право за результатом моніторингу реалізації Державної стратегії регіонального розвитку України подавати Уряду України пропозиції щодо її коригування;
  • у разі затвердження вказаних коригувань, протягом шести місяців забезпечується відповідне коригування регіональних стратегій розвитку Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями;
  • у разі затвердження регіональних стратегій розвитку, також у шестимісячний строк мають бути відкориговані стратегії розвитку територіальних громад сільськими, селищними, міськими радами (крім Київської та Севастопольської міських рад);
  • коригування стратегічних документів розвитку здійснюється на однакових правових засадах із їх розробленням і затвердженням.

У комітеті зазначили, що прийняття законопроекту дозволить активізувати на всіх рівнях публічної влади роботу з внесення змін до документів стратегічного планування, оновлення державної регіональної політики в умовах воєнного стану.

* за матеріалами сайту "Децентралізація"

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...