Сергій Чернов: Необхідно створити реєстр службовців місцевого самоврядування, які незабаром потребуватимуть працевлаштування чи перепрофілювання

За участю президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова відбулося онлайн-обговорення нагальних питань, що виникають у зв'язку з реформуванням місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, в тому числі перспектив працевлаштування вивільнених посадових осіб.

 Нарада, організована Національним агентством України з питань державної служби, відбувалася за представництва фахівців Мінрегіону, Державного центру зайнятості, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та профільних експертів.

 За словами голови Нацагентства Наталії Алюшиної, мета заходу – скоординувати зусилля всіх гілок влади, аби підготувати певні запобіжники і не втратити професіоналів, на підготовку яких держава витратила значні фінансові і часові ресурси. А також щоб сервісний фукнціонал у зв'язку з реорганізацією служб на місцях не скоротився.

 Як повідомив Сергій Чернов, нещодавно Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області організувала зустріч з представниками профспілкових організацій, Національного агентства України з питань державної служби, центру зайнятості, місцевого самоврядування та державних адміністрацій, щоб проаналізувати ситуацію.

 За оперативними даними по Харківській області 2700 осіб – працівники місцевого самоврядування та державних адміністрацій – потенційно потребуватимуть працевлаштування. Виконавча влада – тільки 25%, в основному – органи місцевого самоврядування – сільські селищні ради, де виконавчі апарати були невеликі, по чотири-п'ять осіб. Певна частина з них перейде до апаратів рад об'єднаних громад, декому, можливо, вдасться організувати власну справу.

 «Але я вважаю, що має бути реєстр, формувати який за дорученням мають обласні державні адміністрації. Обласні ради, асоціації органів місцевого самоврядування готові сприяти у цій роботі, формувати разом з Національним агентством державної служби робочі групи, які б постійно цим займалися. Щоб визначити, скільки фахівців тієї чи іншої спеціальності потребуватимуть допомоги у працевлаштуванні. Підготувати програми перепідготовки. Долучити до цього Академію державного управління, відповідні міжнародні проєкти. Щоб люди отримали знання, сертифіковані належним чином. Для цього має бути координація і на держаному рівні та на рівні регіонів».

 Сергій Чернов вважає, що досвідчені фахівці, які професійно та сумлінно виконують свої обов'язки у місцевих органах влади, не мають бути залежними від перебігу політичних подій, тих чи інших змін у структурі державного управління.

 В ході обговорення учасники заходу підтримали ідею президента УАРОР Сергія Чернова щодо формування реєстру службовців, які потребуватимуть працевлаштування чи перепрофілювання. Водночас доречним вважають підготувати реєстр потреб - затребуваних фахівців і спеціальностей у громадах та районах, щоб ці два реєстри запиту і потреб були функціональними складовими загального плану дій держави у питаннях кадрової політики щодо посадових осіб місцевого самоврядування і держслужбовців.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...