Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Польський репортер і письменник приїхав писати про голодомор

Мірослав Влекли входить до асоціації репортерів «Реколектив» і цікавиться екстремальними обставинами, в які потрапляють люди. Серед назв його робіт – «Сварка», «Невільники з бананових плантацій». У музеї місцевого самоврядування Харківщини він знайшов  для себе інформацію про 30-і роки. Пана Мірослава у Харкові  цікавив саме цей  період  історії та споруда Держпрому, де працювало

чимало установ, причетних до організації штучного голоду в Україні 1932-33 років.   Мірослав Влекли свого часу закінчив Вроцлавський університет і Польську Школу Репортажу. На основі його текстів були поставлені театральні спектаклі в різних містах Польщі, зокрема, в Познані. Лауреат премії Магеллана в категорії «Репортажна книжка».

 Прикметно, що саме в день перебування польського гостя в нашому місті 21 листопада сенат Польщі одноголосно прийняв постанову до 85-х роковин Голодомору в Україні. «Ми віримо, що поширення знань про цю велику трагедію в Європі сприятиме кращому розумінню наслідків, які тягнуть за собою комуністична ідеологія і тоталітаризм», – йдеться у прийнятій постанові.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...