Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Міжнародне свято Новруз відзначили в Музеї місцевого самоврядування Харківської області

Новруз (новий день)  – зустріч весни або новоріччя за сонячним літочисленням внесено до календаря ЮНЕСКО.  Початок святкування збігається з весняним рівноденням.  Святу кілька тисяч років, його батьківщиною вважається Центральна Азія.

  Більше про традиції наших земляків, чия батьківщина – Казахстан, Таджикистан та інші країни Азії,  дізналися студенти-соціологи каразінського університету під час кураторської години. Її провела в Музеї місцевого самоврядування Харківщини його завідувач Марія Чумак. Після знайомства з експозицією студенти змогли почути про особливості Новруза, коли свято необхідно створювати не лише для своєї родини, а й для бідних односельців, розділяти з ними обрядові страви. До речі, саме в ці дні у Казахстані перебувають представники Харківського об’єднання казахстанців “Бірлік”. Вони  зустрічаються з пошуковиками, які досліджують історію казахстанських дивізій — учасників боїв за визволення Харківщини 1943 року.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...