Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Познанська поетеса Данута Бартош – гостя музею

Віце-президент Великопольського відділення Спілки  польських літераторів Данута Бартош побувала в Музеї місцевого самоврядування Харківщини. Вона приїхала до нашого міста на презентацію   першого перекладу українською мовою книжки для дітей відомого польського письменника Станіслава Пагачевського «Викрадення Бальтазара Губки». 

Серед партнерів цього міжнародного проекту – Харків і Харківська область. Спершу пані Данута побувала у Каразінському університеті, який уже 50 років співпрацює з Познанським університетом імені Адама Міцкевича. Після презентації за участю Генерального консульства Республіки Польща в Харкові гостя відвідала Музей місцевого самоврядування Харківщини.

У Книзі відгуків вона залишила такий запис: «Найважливіша річ у житті – це пам'ять.  Вона береже традиції і звичаї. Без неї ми були б убогі. Харків підтримує свою культуру, зберігає її образ у музеї. Музей є місцем культури міста і його мешканців. Війни знищують культуру, бо без неї немає нічого. Добре, що в Харкові є такий музей, де відвідувачів зустрічає за столом  земський губернський керівник, який сидить тихо, але відтворює минулу епоху. Сьогодні, 6 грудня, ми подарували дітям в університетській залі 197 книжок Станіслава Пагачевського. Ще  три залишаю у музеї для маленьких відвідувачів, які будуть читати про пригоди професора Губки і Вавельського Дракона та дізнаються про культуру двох міст-парнтнерів Харкова і Познані».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...