Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Вінницька книжка про Івана Сірка доповнила музейну експозицію

Вінницький подарунок Музею місцевого самоврядування Харківщини  зайняв місце у розділі, який розповідає про козацьку добу  історії нашого краю.   Журнал “Вінницький край” до сторіччя української національно-визвольної революції  видав історичну повість Миколи Рябого “Правиця, або Чорна Долина”. Її присвячено козацькому кошовому отаману Іванові Сірку.

Події в ній відбуваються значно далі в часі, ніж доба Центральної Ради. Але ж революційна  енергія повинна сконцентруватися, зіпертися в уяві потенційних учасників переломних подій на образи минулого й фантазії про світле майбутнє. Тому й Іван Сірко не чужий до революційної посвяти в серії “Історичні постаті Поділля”. Саме з Поділля його рід. Слобожанська Мерефа, з якою пов’язана доля Сірка, і Мурафа на Вінничині, перегукуються в часі.

Це вже друга книжка згаданої серії, розрахованої передусім на поповнення бібліотек шкільних та вищих навчальних закладів. Вступне слово головного редактора журналу “Вінницький край” Вадима Вітковського пояснює, що  2015 року спільно із працівниками департаменту інформаційної діяльності Вінницької облдержадміністрації заснували книжкову серію «Історичні постаті Поділля».

Цитується у книжці й політичний діяч кінця 18-го століття Олександр Безбородько, який звертався ніби до нас: “Чи знаєте ви, через що дух геройства в Україні пропав? Через те, що замість давніх героїчних постатей появилися кар’єристи, які шукають тільки посад і відзнак”.

Історичну повість Миколи Рябого про козацького лідера Івана Сірка «Правиця, або Чорна Долина» було презентовано у Вінницькій  обласній Раді за участю сучасних оборонців української землі – воїнів, які пройшли війну на Донбасі.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...