Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Про нову енергію говорили у Музеї самоврядування

Харківська обласна рада  виступає  територіальним координатором проекту «Угода мерів – Схід».

Цей проект Євросоюзу охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність і нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях.  Кінцева мета роботи – досягти до 2030 року скорочення на 30 % викидів СО2».

 Відповідний сертифікат «Угоди мерів» зберігається у Музеї місцевого самоврядування Харківщини.  На базі закладу відбулося знайомство   студентів-старшокурсників з темою ««Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні». Основні її положення коментував голова громадської організації  "НОВА Енергія" Віталій Филенко. Молодь більше дізналася про роль відкритих даних для зміцненні фінансової незалежності територіальних громад і формування програм місцевого та регіонального розвитку.  Йшлося і про послідовне розширення кордонів глобального партнерства. Майже 70 країн представляють 140 підписантів «Угоди мерів», тобто  усвідомлюють важливість енергоефективних технологій, енергозбереження та захисту довкілля для всіх суспільних складових.

 Про історію та сучасний стан місцевого самоврядування Харківщини, громадську активність  регіону розповіли завідувач Музею місцевого самоврядування Марія Чумак  та експерти ГО «НОВА Енергія».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...