Сергій Чернов: Чимало рішень Асоціації стали законодавчими ініціативами

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, відкриваючи засідання Асоціації, підбив підсумки її діяльності протягом каденції місцевих рад.

«Каденція місцевих рад, що минає, прийшлася на часи змін. Але в регіоні нам вдалося зробити багато. За п'ять років усі члени Асоціації, в якій майже на 100% представлене місцеве самоврядування області, прийняли низку важливих рішень, підготовка кожного з яких була колегіальною, за участі усіх представників місцевих рад. Ми ставили за мету зробити корисне для області, кожного району та всіх громад. При цьому, ніколи не стояли осторонь процесів, що відбувалися на рівні держави, доводили свою точку зору до Києва й робили все, щоб її там почули. Не кожного разу з нами погоджувалися, але ми маємо послідовну та принципіальну позицію. У багатьох законодавчих актах та нормативних документах є наш внесок, відображення нашої точки зору», - підкреслив Сергій Чернов. Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області уважно стежить за усіма напрямками життєдіяльності регіону.

За період каденції відбулося 24 зібрання Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. Враховуючи порядок денний поточного засідання, Асоціація прийняла майже 140 рішень. У їх числі звернення до Президента, Парламенту, Уряду, окремих міністерств та відомств. Пріоритетом у підготовці рішень, у тому числі, звернень, завжди були консультації з науковцями, практиками та громадськістю.

«Асоціація має потужний кадровий склад. Керівники громад або голови районних рад – отримали належну освіту та підготовку, мають багату практику та досвід в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади. Тому наша команда працювала дуже ефективно. Майже немає такої громади, яка б не брала участь у обласному конкурсі мініпроєктів «Разом в майбутнє» й завдяки цьому не зробила для своїх мешканців щось корисне», - зауважив Сергій Чернов.

Президент Асоціації також наголосив, що представники Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області завжди випробували нові форми та можливості розвитку. Коли були запроваджені проєкти співробітництва громад, понад 135 громад Харківщини були серед перших в Україні, що отримали практичний досвід реалізації такої практики, й довели її користь та необхідність для розвитку територій. Саме цей досвід був врахований депутатами обласної ради, коли вносилися корективи у заходи із розвитку місцевого самоврядування в регіоні, враховуючи результати реформи децентралізації та її подальшого впровадження.

«Завдяки роботі в Асоціації – обговоренню та внесеним пропозиціям – обласна рада оголосила новий регіональний конкурс, спрямований на розвиток медицини у сільській місцевості, реалізація якого починається 1 січня 2021 року. Конкурс спрямований на створення сприятливих умов для працівників сфери охорони здоров'я, їх мотивації, ремонту приміщень та забезпечення сільських медичних закладів сучасним обладнанням», - сказав Сергій Чернов.

Також голова Харківської обласної ради Сергій Чернов подякував членам Асоціації за сприяння у створенні під егідою Асоціації єдиного в Україні унікального Музею місцевого самоврядування.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...