Актуальні проблеми реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади

обговорили сьогодні під час засідання Загальних зборів Асоціації.

З інформацією виступив перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов. За його повідомленням Харківська обласна рада та Виконавча дирекція Асоціації цілком підтримали пропозиції Харківської обласної державної адміністрації в рамках реалізації реформи щодо подання до Міністерства розвитку громад та територій України Перспективного плану формування територій громад області від 07.02.2020 року та моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня області від 17.04.2020 року.

Робота над цими двома документами була проведена величезна. Так, Харківська обласна державна адміністрація, Харківська обласна рада, представники обласної Асоціації – керівники та депутати місцевих рад, представники Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад, науковці, експерти та інші зацікавлені сторони взяли участь у підготовці пропозицій щодо проєкту перспективного плану формування територій громад області.

Перспективний план, на наш погляд, підготовлений у відповідності до вимог Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», Методики формування спроможних територіальних громад та найбільше ураховує інтереси територіальних громад регіону, – зазначив Микола Тітов.

Рухаючись послідовно, на основі цього плану нами були сформовані пропозиції щодо моделювання карти-схеми нового адміністративно-територіального поділу області та запропоновано утворити замість 27 існуючих 7 нових укрупнених районів.

Як сказав Микола Тітов, варіанти нового поділу АТУ області з укрупненими районами також розглядалися всіма стейкголдерами, зокрема під час проведення Загальних зборів Асоціації, круглих столів, у тому числі за участю фахівців Мінрегіону, Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад, обласної ради та обласної державної адміністрації, експертів, науковців.

При підготовці пропозицій були враховані європейські нормативи та Методичні рекомендації Міністерства розвитку громад та територій України.

Варто зазначити, що з 7 укрупнених районів у 5 районах чисельність населення становитиме понад 150 тис жителів, що відповідає європейським стандартам, а у 2 районах – лише на 14-18 тис менше цього нормативу, що не є критичним. Крім того, витримано головний критерій – доступність до районних центрів: 94% населених пунктів знаходитимуться на відстані до 60 км, а 79% – на відстані до 30 км.

Це є одним із найкращих результатів з-поміж інших областей України! - наголосив Микола Тітов на завершення.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...