×

Попередження

JFolder::files: шлях не є текою. Шлях: /var/www/maestro-40529/data/www/association.kharkov.ua/images/NEWS/2020/23-01-2020
×

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/NEWS/2020/23-01-2020

Місцеві ради Харківщини узгодили спільне бачення конституційної реформи та законодавчого забезпечення децентралізації

Особливості конституційного забезпечення реформи територіальної організації влади та місцевого самоврядування в Україні обговорили учасники круглого столу: «Децентралізація влади в Україні: реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

У круглому столі взяли участь голова Харківської обласної ради, президент Асоціації органі місцевого самоврядування Харківської області Сергій Чернов, перший віце-президент–виконавчий директор Асоціації Микола Тітов, головний науковий консультант Інституту законодавства Верховної Ради України, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України Михайло Баймуратов, науковці та представники Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутати обласної ради, представники місцевих рад.

Під час обговорення конституційної реформи в частині місцевого самоврядування, Сергій Чернов зазначив, що підготовка таких важливих законодавчих актів має проходити за участі представників місцевого самоврядування. У іншому разі, навіть досконалий документ, представлений робочою групою, не буде сприйматися тими, хто найбільш зацікавлений в його реалізації.

Також Сергій Чернов визначив як одне з найбільш важливих положень, викладених у проєкті змін до Основного Закону, що держава компенсує витрати органів місцевого самоврядування, спричинені органами державної влади.

«Вперше пропонується вирішити проблему, яка існувала протягом всього періоду національного державного будівництва. Органи місцевого самоврядування, особливо на рівні громад, виконують власні повноваження, а також делеговані державою, на які не отримують належних ресурсів. Тоді орган місцевого самоврядування, не виконуючи власні повноваження, такі як освітлення вулиць або вивіз побутових відходів, спрямовує наявний ресурс – місцеві доходи та збори – на виконання делегованих повноважень, які є пріоритетом. Хотілося б, щоб це положення не зникло з остаточної редакції законопроєкту», – зазначив він.

Інститут префекта, на думку Сергія Чернова, у новій системі територіального управління необхідний, але його повноваження мають бути визначені таким чином, щоб запобігти зловживань та передбачати відповідальність.

«Повноваження префекта мають бути чітко обмежені, де він призупиняє рішення органу місцевого самоврядування, і записані в Конституції. Якщо рішення приймається з порушенням Конституції або законодавства, яке стосується територіальної цілісності держави та національної безпеки. Щоб не було зловживань зі сторони префекта, який зупинятиме будь яке рішення місцевої ради як незаконне, передбачити відповідальність префектів перед органами державної влади. Відсутність балансу саме й викликала неприйняття відповідних норм, запропонованих у проєкті змін до Основного закону», – наголосив Сергій Чернов.

{gallery}NEWS/2020/23-01-2020{/gallery}

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...