Про джерела наповнення місцевих бюджетів говорили сьогодні під час проведення чергових Загальних зборів Асоціації

Начальник Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області Микола Рибаков повідомив присутніх, що за минулий рік фіскальною службою Харківської області до місцевих бюджетів мобілізовано 14,6 мільярдів гривень.

«Місцеві податки та збори є невід'ємною частиною фіскальної системи держави, виступаючи основою фінансової незалежності громад та фінансування економічних та соціальних заходів для підтримки та розвитку регіональної інфраструктури. Харківська область стабільно займає лідуючі позиції у міжрегіональному рейтингу наповнення місцевих бюджетів. Головним управлінням Державної фіскальної служби Харківської області за 2018 рік до місцевих бюджетів мобілізовано14,6 млрд грн, або 102% від планових показників».

За його словами, позитивним фактором результативності роботи є збільшення показників середньої заробітної плати. Так, згідно із даними за грудень 2018 року, середня заробітна плата по Харківській області – 9 тис 072 грн.

«Однак, зарплата нижче середнього рівня зафіксована у галузях сільського господарства, освіти та охорони здоров'я. Така ситуація є неприпустимою Тож тільки спільними зусиллями зможемо покращити показник», - зауважив Микола Рибаков.

На думку президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, відносини між платниками податків, фіскальною службою та органами місцевого самоврядування повинні бути партнерськими, а співпраця повинна відбуватися на всіх рівнях.

«Нам необхідно дещо змінили філософію щодо планів збирання податків. Отримуючи усі передбачені податки, ви можете використовувати їх для реалізації інфраструктурних проектів, участі у конкурсах та грантах, забезпечуючи співфінансування за рахунок отриманих податків. Повинен бути постійний діалог. Платники податків повинні бачити, що вони справедливо використовуються», - підкреслив Сергій Чернов.

Окрім того, у ході засідання учасниками були обговорені проблемні питання, що стосувалися у взаємодії з органами фіскальної служби, надходження податків тощо.

Заслухавши інформацію начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області Миколи Рибакова члени Асоціації рекомендували головам районних рад, сільським, селищним, міським головам та головам ОТГ активізувати проведення спільних заходів з питань: погашення заборгованості по заробітній платі на окремих підприємствах; стягнення боргів по сплаті податків і зборів комунальних підприємствах; легалізації робочих місць; перевірки об'єктів роздрібної торгівлі, особливо підакцизними товарами, використання ліцензій та касових апаратів, з метою збільшення податків і зборів до місцевих бюджетів усіх рівнів. А також посилити контроль щодо виявлення порушень земельного законодавства.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...