СМС-інформування громадян як одна з нових форм роботи поліції Харківщини

До ефективної взаємодії структурних підрозділів Національної поліції та органів місцевого самоврядування на рівні районів, громад, сіл, селищ Харківської області закликав начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Олег Бех під час загальних зборів обласної Асоціації місцевого самоврядування, що відбулися сьогодні у Будинку рад.

«Поряд із соціальними та економічними чинниками важливим фактором розвитку наших громадян є їх безпека, а також рівень злочинності на території громад Харківщини. За останній час багато зроблено для реформування правоохоронної системи держави. Основні вимоги, які ставить населення – якісне виконання обов'язків працівниками поліції, швидке прибуття на виклики, справедливе та людське ставлення до громадян, а також реальна боротьба зі злочинністю», – говорить Олег Бех.

За його словами, реформування поліції націлене на задоволення саме зазначених вище потреб людей. З цією метою запроваджено нову штатну структуру поліції; скорочено управлінський персонал; збільшено кількість поліцейських, які безпосередньо задіяні у протидії злочинності; реформовано кримінальну поліцію, слідчих, дільничних офіцерів поліції, ювенальну превенцію та інші підрозділи.

Крім того, створено підрозділи реагування на звернення до поліції, серед яких, зокрема: колл-центр «102» приймає звернення громадян з кожного куточка області; працює єдина диспетчерська служба, яка керує всіма нарядами поліції; у кожному населеному пункті діють групи реагування патрульної поліції, які у короткий час прибувають на місце, допомагають потерпілим та затримують правопорушників за «гарячими слідами».

«Нещодавно, з урахуванням пропозицій мешканців Харківщини, області впроваджена система sms-інформування громадян про реєстрацію їх заяви та хід її розгляду, у тому числі стан розслідування кримінального провадження», – підкреслив начальник Головного управляння Нацполіції області.

Поміж іншого, Олег Бех розповів про актуальність створення органами місцевого самоврядування волонтерських загонів, що існують у більшості європейських країнах. На його думку, такі загони підтримуватимуть підрозділи ДСНС, поліцію, прикордонну службу; надають допомогу в разі надзвичайних ситуацій.

«Сподіваємося, що органи місцевого самоврядування, органи виконавчої влади підтримають ці проекти. Бо кожний населений пункт зацікавлений мати власну волонтерську групу, яка стане опорою територіальної громади, – зауважує начальник Головного управляння Нацполіції. – В ході опитування 45% мешканців Харківщини зазначили, що готові допомагати поліції. Тому створення волонтерських загонів є цілком реальним для виконання».

Також на сьогоднішніх зборах представників місцевого самоврядування Харківщини йшлося і про впровадження сучасних засобів телекомунікації. Зокрема, Олег Бех акцентував на тому, щоб у кожному куточку області громадяни одержували однакову за якістю поліцейську послугу. Для цього жителі регіону повинні мати відкритий доступ до Інтернету: у приміщеннях органів влади, школах, інших навчальних закладах; знати інформацію про служби екстреного реагування; про місця розміщення терміналів виклику поліції.

«Необхідно розвивати системи відеоспостереження в населених пунктах. Відеоінформація – це основний механізм моніторингу обстановки, виявлення правопорушень, оперативного реагування, своєчасної допомоги потерпілим», – говорить він.

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов закликав присутніх голів органів місцевого самоврядування підтримати озвучені ініціативи керівництвом Нацполіції і надалі конструктивно співпрацювати.

«Питання забезпечення законності та правопорядку в області вирішуються правоохоронними органами у взаємодії з органами влади та громадськістю, – зазначає Сергій Чернов. – На місцях громади повинні вивчити кращі поліцейські практики, серед яких і відеоспостереження, що економить людський ресурс, і створення волонтерських загонів, які ефективно працюють у багатьох європейських країнах. Всі ті форми взаємодії, які раніше були недооцінені, але завдяки яким наразі уможливляться активна розбудова взаємин влади та правоохоронних органів із мешканцями регіону».

 

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...