Сергій Чернов: 4 мільярди гривень місцеві бюджети Харківщини спрямовують на дофінансування державних програм

Члени Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області у ході засідання обговорили питання надходжень та видатків бюджетів різних рівнів.

Як повідомив президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, за перший квартал 2018 року Харківщина отримала 180 мільйонів гривень рентної плати за видобуток газу на території 21 району. Але ці кошти потрапили не до спеціального, а до загального фонду бюджету. Тож, власне, розчинилися у надходженнях, а значить, їх не можна використати на заплановану раніше реконструкцію доріг. Потрібно, наголошує Сергій Чернов, звертаючись до керівників громад, навчитися адмініструвати ці кошти.

Йшлося і про окремі напрями, які зменшують рівень доходів бюджетів:

«Близько 4 мільярдів гривень направили місцеві бюджети Харківщини на виконання делегованих державою повноважень, а саме, на дофінансування галузей освіти та охорони здоров'я», - зазначив Сергій Чернов та наголосив, що такий стан речей також не сприяє розвитку територій громад.

Сергій Чернов в ході загальних зборів Асоціації у Новій Водолазі підкреслив, що парламент досі не ухвалив ключові законопроекти, що сприятимуть розвитку місцевого самоврядування. Із 17 законопроектів ухвалено лише один. Тож, практика крокує вперед і випереджає законодавчу базу.

За словами Сергія Чернова, «без базового закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» неможливо включити мотиваційні механізми для залучення молоді працювати у місцевих радах, особливо у сільській місцевості.

До офіційного старту президентських і парламентських виборів треба ухвалити пакет децентралізаційних законів, оскільки потім цей процес може ще більше розтягнутися у часі».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...