Сергій Чернов: Питання медичної реформи має бути на контролі у місцевих громад щодня

Питання практичного впровадження реформи сільської медицини на Харківщині було розглянуто сьогодні під час засідання Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, що відбулось сьогодні у Будинку рад під головуванням президента Асоціації, голови Харківської облради Сергія Чернова.

Звертаючись до голів районних рад Сергій Чернов зазначив: «Питання медичної реформи повинно бути на контролі щодня. Ми повинні розуміти, що від того, як ви ефективно зможете сконцентрувати свої організаційні ресурси, матеріально-технічні, фінансові і кадрові – від того залежить ефективно або неефективно запрацює медична реформа. За вами повинна бути ініціатива, ви повинні мати стратегічне бачення, а ми допомагатимемо вам, якщо виникатимуть проблеми або запитання».

У свою чергу головний лікар Харківської обласної клінічної лікарні Богдан Федак розповів учасникам засідання про загальний стан справ у сільській медицині на Харківщині.

«Мережа медичних закладів районів області складається з 24 центральних районних лікарень, 3 центральних міських лікарень, 5 міських лікарень , 334 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, 496 ФАПів. Але при тому, матеріально-технічне забезпечення первинної ланки на сьогоднішній день недостатнє. 28,4% амбулаторій та 15,7% ФАПів на сьогодні потребують капітального ремонту або реконструкції, - зазначає Богдан Федак. - Централізоване водопостачання мають 62% амбулаторій та лише 10,7% ФАПів, централізоване опалення - 25,1% амбулаторій та 4,2% ФАПів. Стає очевидним, що у таких умовах та з такою матеріально-технічною базою неможливо виконувати основні медичні завдання».

За його словами, реформа первинної ланки медичної допомоги є вчасною, вкрай необхідною та допоможе виправити стан справ у сфері надання населенню первинної медичної допомоги. Адже за існуючої системи держава витрачає кошти на утримання будівель лікарень. Натомість нова модель фінансування дозволить усі гроші перенаправити на відновлення та збереження здоров'я конкретної людини.

«Необхідно дуже ретельно підходити до цього питання – продовжити роботу з оновлення та доукомплектування обладнанням та кваліфікованим персоналом лікарень, оптимізувати ліжка, що дасть можливість надавати медичну допомогу достойного рівня.

Актуальним буде створення реабілітаційних відділень, що значно розвантажить лікарняні ліжка, дозволить зекономити кошти та дасть можливість проводити повний цикл лікування хворих. Крім того, необхідно нарешті припинити використовувати коштовні стаціонарні ліжка як соціальні. Необхідно продумати шляхи створення хоспісних та геронтологічних відділень (фактично соціальних) з солідарною оплатою на час перебування пацієнта в установі. Ми абсолютно готові до реформи і зможемо її виконати», - зазначив Богдан Федак.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...