Асоціація звернеться до Кабінету Міністрів України щодо компенсації місцевим радам втрат, пов’язаних із наданням пільг підприємствам залізничного транспорту

14 лютого 2018 року уповноважені представники членів Асоціації схвалили звернення до Кабінету Міністрів України щодо компенсації місцевим радам втрат, пов'язаних із наданням пільг підприємствам залізничного транспорту:

Ми, учасники Загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, яка об'єднує майже 98% усіх сільських, селищних, міських і районних рад, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася навколо компенсації місцевим радам втрат, пов'язаних із наданням пільг підприємствам залізничного транспорту.

Відповідно до статей 10 і 265 Податкового кодексу України плату за землю віднесено до місцевих податків. Водночас, Законом України від 07.12.2017 № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» ставку по платі за землю за земельні ділянки, надані під залізниці та гірничодобувним підприємствам, знижено на 75 відсотків (передбачено справляння плати у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 Податкового кодексу України).

Таким чином, прийняте державою рішення фактично призводить до суттєвого зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Так, за розрахунками органів Державної фіскальної служби України, загальний обсяг втрат місцевих бюджетів Харківської області по платі за землю у 2018 році складає близько 55 000,0 тис. грн, зокрема по окремих містах обласного значення, які є крупними залізничними вузлами, втрати сягають майже 50% усіх надходжень цього податку за 2017 рік. Така ситуація має негативний вплив на виконання місцевих бюджетів та призводить до розбалансування їхніх показників.

Водночас, згідно зі статтею 103 чинного Бюджетного кодексу України, надання державою податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів.

З огляду на зазначене, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області наполягає на необхідності доопрацювання зазначеного питання та передбачення в державному бюджеті на 2018 рік додаткової дотації на компенсацію втрат відповідних доходів місцевих бюджетів області в повному обсязі внаслідок прийняття державою рішення про особливості оподаткування плати за землю для залізниць та гірничодобувних підприємств.

СХВАЛЕНО
Рішення Загальних зборів Асоціації
від 14 лютого 2018 року

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...