Асоціація співпрацюватиме з Інститутом стратегічних досліджень над пілотним проектом з моделювання комунальної економіки

Про особливості регіонального самоврядування в Україні з членами Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області сьогодні спілкувався Андрій Єрмолаєв, директор Інституту стратегічних досліджень.

Послухавши  доповідачів з питань пенсійної реформи, державної підтримки суб’єктів господарювання, проектної діяльності на Харківщині, децентралізації рентної плати за видобуток газу, співробітництва громад, Андрій Єрмолаєв наголосив, що це саме ті питання, якими має опікуватися місцеве самоврядування:

«Дякую вам за цю господарчу, нормальну роботу. Нормально вирішувати питання проектів, розвитку сільських територій, сперечатися з урядом щодо останніх рішень. Це те, чого не вистачає країні, бо ми більше нині переймаємося за геополітику».

Перед присутніми він поставив запитання, чи є певна універсальна модель демократії, яку треба брати за взірець; як навчитися використовувати уклад і традиції, щоб формувати власну практику самоорганізації?

На його думку, не слід акцентувати надмірну увагу на європейських чи інших моделях, значно краще «врахувати специфічний власний багатоукладний досвід»:

«В нас є досвід радянського державного самоврядування, досвід західних регіонів України, які пам’ятають Магдебурзьке право. Маємо тепер сучасний досвід. Але щоб зрозуміти, які практики у нас спрацюють, а які будуть недієвими, потрібно розібратися у собі. Бо ми достеменно не знаємо суспільства, у якому живемо».

Перейшовши до конкретних пропозицій співпраці з органами місцевого самоврядування Харківщини, директор Інституту стратегічних досліджень зупинився на питанні, якою може бути комунальна економіка в країні:

«Досвід співпраці громади з місцевим бізнесом, малим і середнім, з домогосподарствами, створення додаткових небюджетних фінансових механізмів, які б забезпечували маленьку економіку міста, району, мають бути напрацьовані як моделі законодавчого забезпечення.

Дуже добре, що почав працювати Державний фонд регіонального розвитку. Добре, що громади навчаються реалізовувати  ці проекти, але цього критично мало, аби мати ефективні комунальні економіки. Веду до того, що робота над моделями комунальної економіки з додатковими недержавними механізмами ми почали вивчати і готувати 2-3 роки тому.

Був би радий цю роботу продовжити спільно з Асоціацією, в рамках семінару, з вашими економістами, керівниками міст і районів. Можливо, певні пілотні  моделі з лобістськими пропозиціями до Уряду будуть корисні Слобожанщині».

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов підтвердив  готовність Асоціації до роботи над спільним пілотом, запевнивши, що «органи місцевого самоврядування регіону усвідомлюють відповідальність перед громадами. І головне завдання на сьогодні – об’єднати зусилля у господарчій та економічній діяльності, напрацювати моделі, які б ефективно працювали на великих та малих територіях, поза політичними реаліями та розбіжностями».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...