Людмила Немикіна розповіла про зміни порядку проведення обласного конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє»

Сьогодні під час загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області віце-президент Асоціації, голова постійної комісії з питань бюджету Харківської обласної ради Людмила Немикіна розповіла про хід реалізації обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад  «Разом в майбутнє» та шляхи його вдосконалення.

За словами Людмили Немикіної, на участь у конкурсі цього року було подано 1681 міні-проекти з усіх районів та міст обласного значення Харківської області.

Переможцями конкурсу стали 431 міні-проект (25,6% від поданих), на загальну суму 59,4 млн грн. Фінансування  з обласного бюджету склало 29,1 млн грн (50%). Станом на сьогодні  реалізовано 114 міні – проекти, що складає 26,5% від проектів переможців, тоді як необхідно реалізувати ще 198 проектів.

Як зазначив президент Асоціації, голова обласної ради Сергій Чернов: «Я не допускаю, щоб райони поставилися до реалізації проектів невідповідально тому, що за весь період існування конкурсу, обласна рада показала себе як надійний партнер і кошти на співфінансування навіть у нелегкі часи перераховувалися у повному обсязі. Якщо проекти не будуть реалізовані цього року - кошти будуть передані в іншу громаду».

Людмила Немикіна також розповіла про пропозиції, щодо змін у положенні конкурсу.

Так, з наступного року пропонується замінити номінації конкурсу на нові:

-       «Енергоефективність та енергозбереження»;

-       «Чисте довкілля»;

-       «Добробут громад».

 

-       «Добробут та розвиток     громад»;

-       «Благоустрій та охорона довкілля»;

-       «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму».

У запропонованому положенні  про  порядок проведення обласного конкурсу з'являються дві категорії учасників:

  • перша категорія учасників:

- громадські організації,

- громадські спілки,

- органи самоорганізації  населення,

- батьківські комітети,

- ОСББ;

  • друга категорія учасників:

-  сільські, селищні, районні,    міські ради міст районного та обласного значення, ради ОТГ – ініціатори спільних проектів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад.

Таким чином, ініціативні групи вже не зможуть бути конкурсантами.

Обов’язкове співфінансування для першої категорії з місцевих бюджетів, приватного партнера складатиме не менше 45%; власний внесок конкурсанта -  не менше 5%. Для другої категорії з місцевих бюджетів- не менше 40%; приватного партнерства - не менше 10%.

Крім того, планується розширити загальний фонд фінансування.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...