Об’єднані територіальні громади Харківщини мають високий показник якості

Про ключову складову реформи децентралізації – об’єднання громад, йшлося під час зборів членів Асоціації.

«В Харківській області процес добровільного об’єднання громад розвивається не надто стрімко. Вибори відбулися лише у 5 громадах. Об’єдналися 28 громад з 458. Їх площа покриває лише 7% площі області.

Ще одна чекає на рішення ЦВК. Дві громади отримали розпорядження облдержадміністрації про відповідність Конституції та законам проекті в рішень про добровільне об’єднання. У двох пакети документів на розгляді у облдержадміністрації. Три громади подали проекти рішень до ХОДА про об’єднання поза перспективним планом про об’єднання».

«Проте, - наголосив Сергій Чернов, - можна казати по якість тому що усі громади, що були створені шляхом добровільного об’єднання мають рекомендовану чисельність населення на рівні 5 тисяч мешканців, не усім регіонам вдалося дотриматися цієї вимоги, тому так можна прогнозувати подальший процес об’єднання новостворених громад».

«За процесом об’єднання громад почнеться процес укрупнення районів. Це не така далека й туманна перспектива, як може здаватися на перший погляд. На липень-березень 2020 р. Уряд передбачає затвердження нового адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні.

До цього потрібно вирішити проблему злиття районів, особливо тих, де після об’єднання утворюється лише одна територіальна громада. Потрібно провести оптимізацію повноважень, структури, чисельності райдержадміністрацій районів, територія яких повністю покривається декількома об’єднаними територіальними громадами», - зазначив Сергій Чернов.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...