Сергій Чернов: Закон України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» нічого спільного з децентралізацією немає

В ході сьогоднішніх зборів Асоціації обговорювались особливості реалізації Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов висловив свою точку зору на цей нормативно-правовий акт: «Від сьогодні набирає чинності Закон України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» за номером 1555-7 від 01.07.2014 року. Три роки з моменту його прийняття – тривалий період. Більшість людей про нього могли, хтось не звернув увагу, а хтось недооцінив важливість цього тексту. Вважаю, нічого спільного з децентралізацією цей закон не має.

Коротко: дія цього Закону поширюється на будь-яку підтримку суб'єктів господарювання надавачами державної допомоги за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів для виробництва товарів або окремих видів господарської діяльності».

Як пояснив Сергій Чернов, «до форм державної допомоги відноситься надання субсидій, грантів, дотацій, надання податкових пільг, відстрочення сплати податків, зборів, списання боргів, надання гарантій, кредитів на пільгових умовах, надання послуг та товарів за цінами (відповідно вище /нижче ринкових цін), зобов'язання перед фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування тощо.

Уповноваженим органом в усіх цих питаннях визначений Антимонопольний комітет України, без рішення якого жодне рішення з перелічених питань, і не тільки, жодним органом місцевого самоврядування, а й виконавчої влади, комунальних підприємств, комунальних закладів неможливі. Запитання: як це кореспондуються з реальним життям?».

Присутні на засіданні висловили пропозиції підготувати звернення до центральних органів влади з тим, щоб перенести строки запровадження закону та вдосконалення механізму його дії. Оскільки на сьогодні досі немає нормативно-правової бази для коректної реалізації закону.

Сергій Чернов підкреслив, що відповідні звернення будуть розглянуті на пленарному засіданні обласної ради, а також в рамках  УАРОР. Бо у нинішньому вигляді закон паралізує діяльність господарюючих суб'єктів.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...