Уповноважені представники членів Асоціації розглянули проблемне питання незаконної вирубки лісів в області

Створена за ініціативою заступника голови Харківської обласної ради Володимира Скоробагача робоча група щодо попередження незаконної вирубки лісів і полезахисних лісосмуг запропонувала сьогодні, на загальних зборах уповноважених представників – членів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області план вирішення проблеми, створений за результатами проведеної роботи.

«Депутати Харківської обласної ради вже практично рік займаються питанням незаконної вирубки лісів і полезахисних лісосмуг на території Харківщини. У процесі вивчення цього питання і за скаргами, які ми отримали від жителів, позначилися такі проблеми: перша – це проблема вирубки лісу на територіях, що перебувають в постійному користуванні лісгоспів, підконтрольних обласному управлінню лісового та мисливського господарства; друга – проблема вирубки лісосмуг і агролісів колишніх комунальних сільських господарств» - сказав Володимир Скоробагач.

Члени Асоціації прийняли рішення, у якому, по-перше, схвалили  ініціативу Харківської обласної ради щодо вжиття заходів з метою запобігання незаконної вирубки лісів та полезахисних лісосмуг в Харківській області.

По-друге, необхідність рекомендувати Харківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства разом з Державним підприємством «Харківське обласне державне агролісомеліоративне підприємство «Харківоблагроліс» розробити Заходи по збереженню, впорядкуванню, відновленню лісів та полезахисних лісосмуг, проведенню їх інвентаризації, виготовленню технічної документації  та  передачі їх в постійне користування підприємствам (статутом яких передбачена ця діяльність), підтримали всі голови районних рад та міські голови міст обласного значення.

Окрім того, у ході виконання рішення планується утворити  районні штаби протидії незаконній вирубці,  а також мобільні групи оперативного реагування із залученням представників районних державних адміністрацій, депутатів місцевих рад, національної поліції, представників Держлісгоспів, громадських організацій.

Для оперативності реагування на факти незаконної вирубки  було запропоновано запровадити телефонні «гарячі лінії», щоб кожний мешканець самого віддаленого населеного пункту мав змогу повідомити не тільки правоохоронців, а й депутатів.

Харківська обласна рада після затвердження плану заходів, буде систематично розглядати на засіданнях відповідних постійних профільних комісій звіти відповідальних осіб про вжиті заходи та оприлюднювати результати цієї роботи в засобах масової інформації, офіційних сайтах обласної ради та Асоціації.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...