Загальні збори Асоціації у м. Чугуїв

Загальні збори Асоціації обрали двох віце-президентів:

- Немикіну Людмилу Петрівну, голову постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету;
- Сітова Веніаміна Івановича, Мереф'янського міського голову.

Також, Сітова В.І. обрали керівником секції міст обласного та районного значення і селищ,  які є районними центрами.
Віце-президент Асоціації Бєлий В.М.  склав свої повноваження у зв’язку з призначенням на посаду голови Богодухівської районної державної адміністрації.

Загальні збори Асоціації заслухали та затвердили звіти виконавчої дирекції та ревізійної комісії за 2011 рік.

Немикіна Л.П., віце-президент Асоціації, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету поінформувала уповноважених представників – членів Асоціації про хід проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».
Нагадуємо, що Конкурс запроваджений обласною радою з метою сприяння територіальним громадам сіл, селищ, міст Харківської області у розв’язанні  місцевих проблем соціально-економічного характеру й створення умов для підвищення активності громад.
Пріоритетними напрями Конкурсу є поліпшення стану матеріально-технічної бази закладів і об'єктів охорони здоров’я, соціального захисту, культури, фізичної культури та спорту, освіти, транспорту, житлово-комунального господарства, а також зміцнення матеріальної бази творчих колективів, облаштування дитячих ігрових і спортивних майданчиків, ремонт пам'ятників, у тому числі місцевих визначних пам'яток, історичних будинків і споруд.
Прийом заявок на участь у конкурсі, згідно з затвердженим планом, закінчується 28.02.2012 року.

Чалая Г.Б., координатор проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2» доповіла на тему щодо ходу реалізації другої фази міжнародного проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Цей проект діє в Харківській області з 2008 року. Ініціатива фінансується Європейською Комісією в рамках програми  технічної допомоги ЄС та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні; Харківською обласною радою та обласною державною адміністрацією; райдержадміністраціями,  районними і сільськими радами та територіальними громадами.
Перша фаза проекту закінчилась 22 червня 2011 року. Профінансовано та реалізовано 47 мікропроектів на суму 13,3 млн. грн.
Друга фаза проекту почалася 12 липня 2011 року, з моменту підписання договору про співробітництво між Харківською обласної радою, Харківською обласною державною адміністрацією та проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ».
Вона матиме 17 млн. євро, ПрООН надаватиме 50 % коштів, 45% - місцеві бюджети та 5% - громади.
За підсумками конкурсів було відібрано 26 сільських рад, у населених пунктах яких будуть реалізовуватися проекти (в тому числі 2 ради на умовах реплікації, тобто фінансування на інших умовах (20% - ПрООН, 80% - місцеві бюджети та громада).

Кузнєцов А.О., начальник управління з координації наукових досліджень та інформаційно-аналітичної роботи Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, поінформував на тему щодо концептуальних засад розробки Кодексу етичної поведінки депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування Харківської області.
Серед керівників місцевих рад буде проведено анкетування З метою отримання інформації про їх ставлення до змісту Етичного кодексу осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування.

Сінельнік О.П., начальник відділу кадрової роботи та нагород Харківської обласної ради поінформував щодо порядку складання декларації про доходи та зобов'язання фінансового характеру депутатами місцевих рад.
З набуттям чинності у 2011 році цілої низки законів України («Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», «Про інформацію», «Про засади запобігання і протидії корупції»), що вносять певні нормативні корективи у діяльність  як органів місцевого самоврядування, так і посадових осіб, зокрема, внесено зміни і до порядку декларування доходів та майнового стану державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування.
Учасникам було роздано компакт-диски з необхідними матеріалами.
Тітов М.І., перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації, голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, регламенту та депутатської діяльності поінформував присутніх, що виконавчою дирекціє Асоціації було підготовлено та надруковано пілотний випуск телефонного довідника членів Асоціації в якому містяться, як контактні данні членів Асоціації, так і адреса та телефони інших об’єднань органів місцевого самоврядування України.

Також, Тітов. М.І. поінформував, що  10 квітня 2012 року виповнюється 5 років з моменту реєстрації Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області (перша в Україні – обласна асоціація).
Членами Асоціації було затверджено план підготовки та проведення заходів з нагоди 5-ої річниці утворення Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

Не залишилося поза увагою членів Асоціації – проведення навчань.
Було затверджено план проведення навчальних семінарів з працівниками місцевих рад області у 2012 році.
Нагадаємо, що в минулому році, Асоціацією було проведено низку кущових семінарів-практикумів для голів місцевих рад. У 2012 році навчання будуть проходить працівники апаратів (заступники голів рад, керуючі справами, юрисконсульти, бухгалтери тощо).

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...