Навчальні заходи

У Богодухівському районі відбувся черговий семінар-практикум

27 грудня у Богодухові пройшов останній з серії навчань у 2011 році семінар-практикум для голів місцевих рад.

У семінарі взяли участь близько 100 голів та працівників місцевих рад Богодухівського, Валківського, Золочівського, Коломацького, Краснокутського та Нововодолазького районів.

Відкрив семінар президент Асоціації, голова обласної ради Сергій Іванович Чернов. Він повідомив, що навчання для керівників органів місцевого самоврядування набуває додаткового значення, враховуючи постійні зміни у вітчизняному законодавстві, а також з огляду на постійне оновлення керівного корпусу та складу органів місцевого самоврядування.

Так, за підсумками виборів до місцевих рад 31 жовтня 2010 року в Харківській області з 486 голів місцевих рад 296 осіб були вперше обрані на цю посаду (це майже 61%), з 9 205 депутатів усіх рівнів свій перший мандат отримали 5 375 (58,4%). А вже протягом листопада 2010 року – грудня 2011 року було проведено 138 повторних, проміжних, позачергових місцевих виборів.

Також, Сергій Чернов підкреслив, що в процесі навчань Асоціацією йде збір інформації щодо місцевих, життєвоважливих проблем, деякі з них вже вирішені або знаходяться у стадії вирішення.

Серед них:

- Реформування умов оплати праці працівників органів місцевого самоврядування всіх рівнів та збільшення в проекті бюджету на 2012 рік видатків на їх утримання.

Асоціацією надіслано листи з пропозиціями щодо цього питання Прем’єр-Міністру України Азарову Миколі Яновичу, голові Верховної Ради України Литвину Володимиру Михайловичу, Голові Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Омельченко Олександру Олександровичу.

- Невідповідність вартості послуг за внесення до автоматизованої системи реєстрації державного акта на землю і самої земельної ділянки для різних категорій землевласників.

Після ініціювання даного питання Асоціацією, управлінням Державного земельного кадастру підготовлено ряд звернень. Кабмін ухвалив відповідну постанову. В результаті майже удвічі зменшена вартість послуг реєстрації для громадян, які отримали держакти на землю до 2006 року.


- Трудові книжки працівників сфери освіти та культури знаходяться в відповідних районних державних адміністраціях, а не у закладах освіти та культури що суперечить нормам законодавства про працю та законодавства про місцеве самоврядування в Україні.

Підготовлено та надіслано листа до управління культури та туризму Харківської обласної державної адміністрації.

- Обов’язкове погодження з Головним управлінням Державного казначейства у Харківської області кандидатур на посаду головних бухгалтерів органів місцевого самоврядування (згідно нового Бюджетного кодексу) суперечить нормам Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Надіслано листа до Міністерства фінансів України.

- Ініціювання змін до відповідних інструкцій, постанов: якщо у період з моменту подачі заявником документів для оформлення державного акту на землю - до його отримання, у заявника змінилася адреса або прізвище, потрібно розробити форму заяви, до якої надається копія паспорту, яка підтверджує такі зміни (спростити порядок).

Прийнято рішення комісії з питань економічного розвитку, комунальної власності та земельних відносин Української асоціації районних та обласних рад «Про ефективність використання земельних та водних ресурсів України» - звернутися до Верховної Ради України серед інших – і з цього питання.

- Ініціювання змін до порядку виділення субвенцій на ремонт доріг (на 2012 рік з досягнутих показників по податку з власників транспортних засобів за 2010 рік). Пропонується врахувати кількість транспортних засобів на території ради, протяжність доріг та суму акцизного збору сплаченого з відповідної території до обласного бюджету.

Надіслано листа до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та до Міністерства фінансів України.

«Наступного року серед пріоритетних завдань Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області – лобіювання на центральних рівнях влади пропозицій, які будуть надходити від керівників територіальних громад. Жодне питання не залишиться поза увагою. Саме з цією метою ми й об’єдналися в Асоціацію. В першу чергу ми повинні зробити все можливе, щоб у якомога стислі терміни зменшити кількість субвенцій, які нам надходять, натомість збільшивши обсяги місцевих бюджетів і можливості ними розпоряджатися. Наша мета - створити в Україні повноцінне самоврядування, при якому громада, ухваливши рішення, має достатньо ресурсів для їх реалізації», - наголосив голова обласної ради, президент Асоціації Сергій Чернов.

Вітаючи учасників семінару, Сергій Чернов висловив подяку газеті «Місцеве самоврядування» та особисто її головному редактору – Козіній Вірі Вадимівні за активну участь у проведенні кущових семінарів-практикумів для голів місцевих рад та подяку за активну участь у роботі Асоціації – віце-президенту, керівнику секції міст обласного та районного значення і селищ, які є районними центрами, Богодухівському міському голові – Бєлому Володимиру Миколайовичу.


Семінар пройшов за аналогічною для всіх кущових семінарів цієї серії програмою.

З питань бюджетного законодавства та запровадження з 2012 року обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад учасників поінформувала Людмила Петрівна Немикіна, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету.

Щодо питань правового характеру, серед яких запобігання корупції в органах місцевого самоврядування доповіла Козіна Віра Вадимівна, головний редактор газети «Місцеве самоврядування».

Про практику застосування та виконання деяких положень Закону України «Про захист персональних даних» інформувала Шипилова Юлія Олександрівна, юрист-аналітик газети «Місцеве самоврядування».

Практичні питання управління майном територіальних громад сіл, селищ, міст та спільною власністю територіальних громад району висвітлені Ковальовою Оленою Михайлівною, заступником начальника управління з питань комунальної власності виконавчого апарату обласної ради.

Щодо проблем у сфері земельного законодавства та ходу земельної реформи, як завжди вичерпно інформували Давидов В’ячеслав Володимирович, заступник начальника управління Державного земельного кадастру – начальник відділу обліку земель та Перепелиця Михайло Іванович, начальник відділу оцінки та ринку земель Головного управління Держкомзему у Харківській області.

Підводячи підсумки семінару, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Ілліч Тітов зазначив що у наступному році практика проведення виїзних кущових семінарів-практикумів буде обов’язково продовжена.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...