Навчальні заходи

Попередня Наступна

Навчальний семінар-практикум для голів місцевих рад

Дергачівського, Вовчанського, Зміївського, Золочівського, Харківського районів та м. Люботин відбувся сьогодні у Дергачах. Це черговий семінар з серії навчань у 2013 році, у якому взяло участь 108 голів місцевих рад.

У ході роботи учасники обговорили проблеми, які виникають під час реєстрації речових прав.

Президент Асоціації Сергій Чернов зазначив, що, відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 02.04.2013 №607/5 «Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб», відбулось значне ускладнення процедури реєстрації. У зв’язку з цим Українська асоціація районних та обласних рад ухвалила відповідне Звернення до Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента України з тим, щоб наказ Мін'юсту було переглянуто на відповідність чинному законодавству України та Конституції й на можливість його виконання територіальними громадами.

«На жаль, цей наказ Мінюсту звужує повноваження органів місцевого самоврядування і навіть регіональної виконавчої влади. Нагальною проблемою для людей є те, що значно ускладнилась процедура реєстрації земельних ділянок, майнових прав, а місцева влада не має можливості контролювати, що відбувається на тій чи інші території. Багато людей не можуть зареєструвати паї і вийти працювати в поле, обробляти землю, - сказав Сергій Чернов. - Це призводить до того, що, по-перше, не надходять податки до бюджетів. Друге, якщо людина все ж таки оброблює землю, вона робить це всупереч закону та може бути притягнута до відповідальності через корупційні дії. І третє – це не державницький підхід».

Начальник відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Харківській області Андрій Акмаєв під час своєї доповіді зауважив, що багато спірних питань виникає у зв’язку з розмежуванням земель державної власності відповідно до нового законодавства.

Також, учасники семінару заслухали інформацію Богдана Криницького - начальника відділу державної землевпорядної експертизи Головного управління Держземагентства у Харківській області щодо земельних відносин та законодавчих актів, які їх регулюють.

Як і завжди, з детальною інформацією виступили Віра Козіна - редактор газети "Місцеве самоврядування" та Людмила Немикіна - віце-президент Асоціації.

Підводячи підсумки роботи, перший віце-президент - виконавчий директор Асоціації Микола Тітов зазначив, що з кожним таким семінаром все більше підвищується інтерес та активність голів місцевих рад до аналогічних заходів.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...