Навчальні заходи

П’ять кроків підготовчого процесу до скликання першої сесії ради для новостворених територіальних громад

Голови територіальних громад та посадові особи органів місцевого самоврядування Харківщини взяли участь в онлайн вебінарі щодо перших кроків організації та проведення першої сесії сільської, селищної, міської ради для територіальних громад, у яких змінилася конфігурація.

 Учасниками онлайн семінару також стали: перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, радник Асоціації з питань комунікацій та виборчого процесу Яна Брусенцова. А також фахівці виконавчого апарату Харківської обласної ради та представники Харківського регіонального відділення Асоціації міст України.

 Відповідно до частини 2 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р., перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради (2/3 від загального складу ради), частина 4 статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

 Експерти Програми «U-LEAD з Європою» надали необхідну інформацію та практичні поради щодо підготовки та проведення першої сесії в територіальних громадах. Зокрема, структурували перші кроки ОТГ з підготовки до скликання першої сесії місцевої ради після перших виборів:

 Крок 1: Встановлення підсумків голосування та результатів місцевих виборів

Крок 2: Оприлюднення результатів виборів

Крок 3: Опрацювання заяви про реєстрацію депутатом, сільським, селищним, міським головою

Крок 4: Реєстрація депутатів, сільського селищного, міського голови

Крок 5: Прийняття рішення про скликання першої сесії місцевої ради (зі зразком постанови ТВК про скликання першої сесії)

Також учасники вебінару ознайомились із основними юридичними аспектами набуття й припинення повноважень посадових осіб органів місцевого самоврядування, зосередились на формуванні структури апарату місцевої ради та актуальних питань проходження служби в органах місцевого самоврядування новостворених громад, тощо.

 Крім того, розглянути практичні кейси щодо проведення спецперевірок та оформлення трудових відносин з працівниками місцевих рад.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...