Навчальні заходи

Навчальний онлайн-семінар-практикум з питань кадрового та правового забезпечення роботи місцевих рад

Асоціація разом з Харківською обласною радою провела онлайн-навчання для майже 130 працівників місцевих рад, зокрема для керуючих справами, спеціалістів з кадрових і правових питань виконавчих апаратів районних, міських рад міст обласного значення, ОТГ, землевпорядників. Активну участь взяли й керівники місцевих рад.

Семінар відкрив президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Модератором виступив перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов.

Відкриваючи онлайн-навчання, Сергій Чернов окреслив останні новації у законодавстві країни у сфері розвитку місцевого самоврядування, формування об'єднаних територіальних громад й територіального устрою.

«Набув чинності закон №2653. Асоціація органів місцевого самоврядування виступала проти ухвалення такої редакції, однак закон підписаний і ним треба керуватися. Тепер Уряду надано право затверджувати перспективні плани у кожній області, визначати центри громад і формувати нову структуру адміністративно-територіального устрою й нові укрупнені райони. Як саме це відбудеться, покаже час, але вже до 1 липня відповідні рішення мають бути ухвалені, адже з 1 липня розпочинається виборча кампанія. Тож у червні мають бути внесені зміни до виборчого законодавства, які наразі готуються. Пропозиції до закону також подавала й Асоціація. Сподіваємося, що участь у виборах братимуть і місцеві партії, а не лише потужні парламентські, а також що буде знижено прохідний бар'єр», - сказав Сергій Чернов.

З деякими практичними питаннями кадрової роботи в місцевих радах слухачів ознайомив Олександр Сінельнік, начальник відділу кадрової роботи та нагород Харківської обласної ради.

Про актуальні питання правового супроводу роботи місцевих рад розповів Олег Михайлов, радник Асоціації з правових питань, правознавець.

Інформацію про новели у земельному законодавстві повідомив Валерій Даугуль, радник Асоціації з земельних питань.

З переліком переможців конкурсу мінігрантів в рамках Проєкту «Ефективна первинна медицина в громаді» ознайомила Олена Кулик, начальник Управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв'язків Харківської обласної ради.

Підбиваючи підсумки Микола Тітов сказав, що на основі питань, поставлених в ході семінару, будуть підготовлені відповідні запити і звернення від Асоціації до державних органів влади. Наприкінці він додав, що така практика онлайн-семінарів із зворотнім зв'язком буде продовжена.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...