Музей місцевого самоврядування Харківщини

З нагоди святкування 30-річчя прийняття Європейської хартії місцевого самоврядування та 150-річчя запровадження на Слобожанщині земств - перших органів місцевого самоврядування, 04 вересня 2015 року відкрито Музей місцевого самоврядування Харківщини.

  • Музей розташовується у приміщенні Держпрому (м. Харків, майдан Свободи, 5, під’їзд 5).
  • Працює з 10 до 17 год.  Вихідні: сб., нд. Тел.: 731-35-68, 705-14-26.

 

 


Новини та події Музею


 

Попередня Наступна

Сергій Чернов: У пошуках успішного бренду, музеї повинні прагнути зазирнути в майбутнє

Інтерактивну годину про історію та легенди архітектурних надбань Харківщини відвідали президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов та перший віце-президент - виконавчий директор Асоціації Микола Тітов у Музеї місцевого самоврядування регіону, що знаходиться у 5 під'їзді Держпрому.

Подія приурочена до Дня Європи, який цьогоріч збігається із Міжнародним днем музеїв. Його темою обрано: «Музеї як культурні хаби: майбутнє традицій». Хаб розглядається як центр діяльності та взаємодії.

 Не лише про створення та відстоювання архітектурних родзинок Харківщини йшлося на заході, а й про потребу переформатування, пошуку нових, цікавих для молоді, майданчиків комунікації та особистісного росту.

 «В класичному розумінні, – говорить Сергій Чернов, – музеї виконують в суспільстві високу місію - хранителів культурної, історичної та духовної спадщини, грають важливу просвітницьку роль.

 Проте, навіть в цій царині потрібен постійний пошук нових форматів. Перед багатьма українськими музеями регулярно ставлять завдання щодо зміни іміджу, залучення аудиторії, перетворення запорошених архівів на сучасні простори для дозвілля».

 Як зазначив голова облради, тему нових форматів обговорюють в різних колах і за участю різних фахівців, наближених до музейної справи. Зокрема у Харкові пройшов українсько-австрійський симпозіум про музейну архітектуру «Museum Architecture Symposium». Основною темою обговорення стало перетворення сховищ експонатів в хаби для відвідувачів. Організатори переконані, що в інтернетизованому світі немає сенсу переказувати біографії або історію мистецтв, але є сенс створювати майданчики для комунікації. Молодь прагне бачити в музеях територію нових знань в легкому форматі, простір інтелектуального відпочинку і натхнення.

 «На мою думку, всі музеї повинні прагнути в майбутнє. Сьогодні очевидно, що необхідне максимальне використання в музейних комунікаціях технологій майбутнього. Створюючи музейний бренд, потрібно враховувати особливості середовища, в якому він буде існувати.

 Технічно підкована молодь, йдучи до музею, стикається з проблемою невиправданих очікувань. Саме тому все більше і більше музеїв включають в свою програму елемент інтриги, гри, шукають цікаві акценти. Музей перетворюється в такий же цікавий об'єкт, як і його вміст».

 Сергій Чернов привітав музейників Харківщини зі святом, наголосивши, що перед ними стоїть головний виклик – змагання за увагу аудиторії, коли тисячі розваг, доступні кожному без відриву від екрану або необхідності виходити з дому.

 P.S. У цей день, у рамках акції "Ніч музеїв", Музей місцевого самоврядування Харківщини відвідало близько 500 осіб.

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...