Питання екологічної безпеки населених пунктів має стати пріоритетом для органів місцевого самоврядування

З такою тезою виступив на загальних зборах Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області її президент, голова обласної ради Сергій Чернов.


Під час обговорення питання організації роботи органів місцевого самоврядування щодо забезпечення екологічної безпеки, збору , переробки вторинної сировини наголошували на існуванні нелегального бізнесу зі збору металобрухту, несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів.

За інформацією прокурора Харківської області Василя Синчука, на Харківщини залишається критичним стан з облаштуванням, утриманням, експлуатацією звалищ і полігонів твердих побутових відходів: 77 одиниць на площі 270 гектарів. Лише тільки два з них мають деяку дозвільну документацію.

Також прокурор області підкреслив, що існуючі полігони не забезпечують потреби півторамільйонного обласного центру і постійно розширюючи свої межі заважають авіасполученню аеропорту «Харків», забруднюють підземні води у безпосередній близькості до житлової забудови. Взагалі на території області 56 несанкціонованих звалищ.

Василь Синчук зазначив, що зважаючи на ці обставини, на існування нелегального бізнесу з металобрухтом, на території області буде підсилено прокурорський нагляд за дотриманням законів у сфері охорони навколишнього середовища.

«У сфері екологічної безпеки перед нами постало складне завдання, яке поки що не вдалося жодному державному органу вирішити. Це викорінення на території області нелегального бізнесу зі збору металобрухту, забезпечення чистоти і порядку на території населених пунктів. Вирішити це можна лише шляхом координації та об’єднання спільних зусиль органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, місцевих державних адміністрацій, громадських організацій та суб’єктів господарювання», - наголосив Сергій Чернов.

Учасники засідання підтримали пропозицію голови обласної ради, президента Асоціації органів місцевого самоврядування щодо створення нового робочого органу Асоціації - Центру з координації роботи органів місцевого самоврядування щодо збору, переробки вторинної сировини та утилізації відходів. Його завдання – налагодити систематичну дієву співпрацю органів місцевого самоврядування з правоохоронними, контролюючими органами та суб’єктами господарювання, що займаються збором, переробкою вторинної сировини та утилізацією відходів.

Також в ході роботи загальних зборів від імені керівників місцевих рад до прокурора області звернувся голова Валківської районної ради Юрій Яцина. Він виступив з пропозицією запровадити з метою профілактичної та інформаційної роботи, а також ефективного вирішення багатьох питань практику прийомів громадян керівниками місцевих рад спільно з керівниками правоохоронних та контролюючих органів, особливо у віддалених населених пунктах.

Зі свого боку прокурор Харківської області Василь Синчук підтримав пропозицію: «Називайте місце та час. Сьогодні прокуратура налаштована на допомогу та захист».

Члени Асоціації 

 
 
За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.
 
У складі Асоціації об’єдналися 62 місцеві ради, в тому числі - 54 сільських, селищних, міських рад, 7 районних рад та обласна рада, що складає 97% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...